skip to main content

Úspěch se neodpouští a závist je brutální. Martin Žufánek o hledání správné míry, radosti a životě v Česku

6 minut čtení

Forbes oslavil vloni v listopadu desáté narozeniny. Připomeňte si s námi některé z mimořádných příběhů a rozhovorů, které jsme za tu dobu vydali, a které vyšly souhrnně ve speciálu Forbes 10.

***

Martin Žufánek patří k tvářím Forbesu. Toto je náš zatím poslední velký rozhovor s králem českých lihovarníků: o introvertovi, který prorazil, o generačním byznysu, hledání správné míry, radosti i o životě v Česku.

„Měli jsme hezký plán pokecat si včera, viď? Naplánované to bylo bezvadně,“ glosuje Martin Žufánek náš rozhovor, který měl probíhat v pátek v šest večer, ale reálně započal až v sobotu před čtvrtou odpolední.

Reklama

Sedíme ve společenské místnosti v jeho rodných Boršicích, z jedné strany na nás dopadá podzimní slunce, zatímco před námi se směje zeď s více než tisícovkou lahví, raritních i běžných. To ona ostatně může za dvacetihodinové zpoždění.

Připomnělo mi to jeden letošní letní večer, kdy jsem se vracel pěšky z večeře, vzal to přes Pařížskou a uprostřed ulice na mě z Bugsy’s baru vykoukl právě Martin Žufánek se sympatickou skupinou. Najednou bylo devět ráno a já byl v kanceláři na poradě. Ale o tom až jindy.