skip to main content
USA

Utratil půl miliardy dolarů a odešel. Miliardář Bloomberg se vzdal boje o Bílý dům

Miliardář Michael Bloomberg

Reklama
končí v amerických prezidentských volbách. Stalo se tak pouhé tři měsíce poté, co svou kampaň započal. Za 100 dní za ni stihl utratit více než 500 milionů dolarů, tedy přes 11 miliard korun.

„Před třemi měsíci jsem vstoupil do boje o prezidentské křeslo s cílem porazit Donalda Trumpa. Dnes z toho stejného důvodu končím. Je mi jasné, že mé setrvání v kampani by dosažení tohoto cíle pouze komplikovalo,“ uvedl Bloomberg v prohlášení s tím, že podpoří demokratického kandidáta Joea Bidena. Ten během volebního „superúterý“ vyhrál ve většině ze 14 států.

Reklama

Bývalý starosta New Yorku dodal, že vždy věřil v nutnost sjednodit se proti Donaldu Trumpovi a do boje vyslat kandidáta s největší šancí. „Po včerejších volbách je očividné, že tím kandidátem je můj přítel a skvělý Američan Joe Biden.“

Svou nevraživost vůči současnému prezidentovi každopádně mediální magnát neztrácí. Manažer Bloombergovy kampaně se nechal slyšet, že utrácení nekončí – demokratickému kandidátovi prý bude pomáhat v každém případě, i kdyby jím byl ve finále Bernie Sanders. Pomoci by mohl i Bloombergův tým, čítající přes dva tisíce lidí.

Trump na nic nečekal a ve středu ráno na svém Twitteru uvedl, že Bloombergovi mohl dávno říct, že na to nemá. „Teď bude pumpovat peníze do Bidenovy kampaně a doufat, že neztratí tvář. Nebude to fungovat!“

Reklama
Reklama