skip to main content
Dobrá karma

Už ne GameStop, ale lidoop. Investoři z Redditu poslali 350 tisíc dolarů na ohrožené gorily

2 minuty čtení

Podle hesla „apes together strong“ z prequelu k filmům Planeta opic se profláknutá klika z redditovského fóra r/WallStreetBets, která je známá především díky kauze GameStop, rozhodla finančně podpořit lidoopy.

Konkrétně ohrožené gorily horské, přičemž členové fóra podpořili nadaci Dian Fossey Gorilla Fund International částkou převyšující 350 tisíc dolarů. Tím pomyslně adoptovali zhruba 3500 ohrožených primátů.

Reklama

V průměru přitom formou nadace dochází ke zhruba dvaceti novým adopcím za den. Vše se zlomilo v pátek, kdy jeden ze členů r/WallStreetBets zveřejnil status, v němž své soukmenovce informoval o tom, že poslal zmíněné nadaci finanční příspěvek.

Připojilo se mnoho dalších členů komunity, která dnes čítá skoro deset milionů uživatelů Redditu. Lavina podpory spolek pro ochranu jednoho z našich nejbližších vývojových příbuzných doslova zavalila.

Reklama

„Tímto krokem jste skutečně ovlivnili svět,“ konstatovala prezidentka nadace Tara Stoinski.

Redditovští investoři si gorily nevybrali náhodou. Devin Owen, který adoptoval gorily Twibuke a Iyamarere, pro BBC News uvedl: „Jako lidoopové jsme silnější, když držíme pospolu.“

Stejné moto se pak opakuje i v příspěvcích na Redditu – řada členů r/WallStreetBets se za opice sebeironicky označuje a v příspěvcích jsou běžně k vidění emotikony goril.

Nejde přitom o první charitativní výstřel. Část zisku ze spekulací na titulech GameStop a dalších „absurdních“ investicích už někteří uživatelé fóra využili například k nákupu pastelek pro školy.

Reklama
Reklama