A je to tady. Česko ode dneška není „other Europe“, alespoň podle Tesly. My všichni elektromobilisté, ale hlavně čeští zájemci o vozy ikonické americké značky Tesla máme od dnešního dne další důvod k radosti. S oficiálním vstupem Tesly na český trh byl otevřen první český oficiální Tesla Store a zároveň spuštěn konfigurátor s českými cenami a dovozem do Česka. A dokonce v češtině.

Víme z vlastní zkušenosti, že doteď bylo pořízení tesly někdy poměrně komplikované. Museli jsme objednávat v okolních státech, nechat si je dovážet zprostředkovateli nebo pro ně jezdit do jiných zemí, řešit dvojité platby DPH a další komplikace. Nyní máme vše pohodlné a oficiální.

V konfigurátoru si teď můžeme vybrat teslu s českou cenu a nechat si ji dovézt oficiálně až do Česka. Ceny jsou sice mírně vyšší než v západní Evropě, ale malý příplatek podle nás za ten komfort stojí.

První takto objednané vozy se k nám do Česka dostanou v únoru 2020, kdy bude mít české zastoupení Tesly k dispozici i skladové vozy. Teslu si tak budete moct koupit i při návštěvě oficiálního Tesla showroomu v Praze a záhy v ní odjet domů.

Naši kolegové, kteří si už před více než třemi lety (!) rezervovali Model 3 a dosud marně čekali na jakoukoli zprávu od Tesly o dodání vozu, mají také velký den. Ode dneška si totiž můžou svůj vůz nakonfigurovat. Dodán jim bude také v prvním čtvrtletí 2020.

Tesla tak podle nás dnes udělala velký krok. Čechy už nezařazuje do potupné kolonky „other Europe“, ale dostává se nám stejných služeb jako v dalších rozvinutých zemích. Tak ještě vylepšit ten český servis, postavit více superchargerů a bude to dokonalé.