Technologie jsou tady od toho, aby byl život jednodušší. A zábavnější. A kde jinde si užít pohodlí a zábavu než na dovolené. Vybrali jsme proto 20 vychytávek, které vám to podle nás zaručí. Zpříjemní vám život na cestách už od chvíle, kdy začnete přemýšlet, kdo vám během dovolené zalije květiny nebo nakrmí kočku.

Zkuste tedy cestovat s našimi tipy a nezdržujte se před odjezdem uvažováním nad tím, jak předat příteli nebo mamince náhradní klíče od vašeho domu nebo bytu. Pořiďte si chytrý zámek August a jednoduše jim k němu pošlete do mobilu kód, který bude platit přesně po dobu, kdy budete na dovolené. Dobré, ne? A to teprve začínáme!

august2 (1)

Všechny své oblíbené hračky i další věci si zabalte do kufru, se kterým dostanete i vlastní sadu lega. Nemáte slabost pro lego? Estonská značka Playluggage má v zásobě i zavazadla, na kterých se dá hrát třeba Backgammon nebo Člověče nezlob se! S tímhle kufrem už se nikdy nebudete nudit, až budete čekat na vlak, loď nebo autobus.

kufr done

Na cestu – ale ne do kufru, který odevzdáte – si zabalte i sluchátka Avengant’s Glyph. Mají vynikající zvuk, a až vás přestane bavit poslouchat muziku, pootočte je o 90 stupňů, tak aby vám spadly před oči – a udělejte si z nich své soukromé kino.

Avegant_Glyph_Press_Shot.0 (1)

Film, na který se těšíte už minimálně tři měsíce (bohužel zatím nebyl čas), si do nich můžete pustit ze smartphonu nebo třeba ze svých manžetových knoflíčků, pokud preferujete cestovat v elegantním outfitu. Trik s videem samozřejmě platí v případě, že jde o wi-fi manžetové knoflíčky Ravi Ratan se zabudovaným 2GB mini USB.

manzetky done

A pokud k dobrému filmu potřebujete ještě kávu, vychutnejte si tu z přenosného miniespressa Wacaco (vejde se vám do kapsy).

wacaco

Vedle stroje na kávu vám v kapse určitě zbyde dost místa i na Brunton Power Knife. Už žádné zamotané kabely. Každý správný muž (i žena) má mít sice v kapse nůž, na cestách se ale stejně tak hodí adaptér, který si poradí s většinou, ne-li se všemi vašimi digitálními hračkami a hlavně jejich konektory. A vypadá jako ten nůž.

brunton power knife

Stejně užitečná bude chytrá peněženka Royce Freedom Wallet. Znáte ty poučky, že v některých zemích si musíte své peníze hlídat, ne? Tahle peněženka se bude hlídat sama. Když se zatoulá příliš daleko od vaší kapsy, upozorní vás na to přes mobil aplikace dostupná pro iOS i Android.

royce freedom wallet

I když se vám chytrá peněženka jen tak nezatoulá, s hotovostí si hlavu dělat nemusíte, na cestách není koneckonců moc praktická. Stačí s sebou mít kreditní kartu Citi MALL.CZ od Citibank. Je bezkontaktní a platí po celém světě. A pokud s ní budete nakupovat na MALL.CZ, můžete využít také slevový poukaz na 2000 korun na nákup na tomto e-shopu, který ke každé aktivované kreditní kartě získáte jako odměnu. Některé z vychytávek z tohoto článku si díky tomu můžete pořídit o dost levněji. „Jde o unikátní projekt, který propojuje banku se silným e-shopem. V Česku takové spojení nabízíme jako jediní,“ říká Radek Sedlář, ředitel divize Digital Bank pro region střední Evropy v Citibank.

Citi_MALL card_perspektiva prava

Ale zpět na cestu – aby vám na ní nechybělo soukromí, pořiďte si Privacy Screen Case pro iPad. A soused v letadle nebo ve vlaku uvidí místo vašich soukromých informací jen černou plochu.

tablet done

Cenná data cestou ochrání i kombinační zámek Kensington. Je určený pro notebook, bezpečně ho s ním můžete připevnit třeba ke stolu v restauraci.

kensington_lock (1)

Zábavu pro změnu zaručí profesionální sluchátka Shure SE846-CL Clear. Dobře hrají, vejdou se do kapsy a hlavně – jsou potuodolná! Na MALL.CZ je prodávají za 29 800 korun, po uplatnění poukazu, který dostanete ke kreditní kartě Citi MALL.CZ, je můžete mít za 27 800 korun.

shure_se846-cl_sound_isolating_quad_drive_earphones_clear

Až se dostanete tam, kam máte namířeno, vybalte si. Pokud nemíříte do hotelu, tak se vám bude hodit tahle skládací skříň Vango Canberra. Díky ní už nebudete muset lovit oblečení z kufru. Stojí skoro tři tisíce, ale se slevovým poukazem ke kreditní kartě Citi MALL.CZ si ji můžete na MALL.CZ koupit za necelou tisícovku.

skrin done

Abyste skříň plně využili, tak si na ni postavte bezdrátový reproduktor Bang & Olufsen Beolit 15. (I ten najdete na MALL.CZ za 13 699 korun, pokud použijete kreditní kartu Citi MALL.CZ a bonusový poukaz, tak ho můžete mít za 11 699.) Nejen, že si na něm v pohodě přehrajete muziku, na kterou budete mít zrovna náladu, ale taky opravdu dobře vypadá.

Bang & Olufsen Beolit

Pokud jedete k moři, berte i tyhle žabky Reef. Sice to není poslední výstřelek módy, ale jsou hodně praktické – mají totiž tajnou kapsu na peníze a další cennosti, takže až budete ve vodě a vaše boty na pláži, nebudete se muset stresovat, jestli někoho láká vaše pod ručníkem schovaná peněženka.

stashsandals-reef 3

A jestli míříte do míst, kde si nejste jistí kvalitou pitné vody, nebo rovnou někam pod stan, pořiďte si Steripen Ultra, který za pomoci utrafialového světla dezinfikuje vodu. Zbaví ji bakterií, ale nezůstane po něm žádný pach ani chemikálie. A jestli přemýšlíte, kde ho koupit, jděte na MALL.CZ – stojí tam 2781 korun, s poukazem k Citi MALL.CZ kreditní kartě jen 781 Kč.

pero done

Ani když se večer venku u táboráku protáhne, nemusíte zůstat úplně odříznutí od civilizace. Na grilu Biolite Base Camp si připravíte večeři a zároveň si dobijete tablet, mobil nebo notebook. Je to totiž zároveň i nabíječka.

BioLite-BaseCamp-Stove-1

Nabít si můžete třeba luxusní ultrabook Lenovo IdeaPad Yoga 3 Pro 13 Touch, kdo totiž dnes cestuje bez počítače? Výhodou tohohle modelu je jeho nízká váha, takže si ho můžete vzít s sebou i na delší výlet. Další plus – baterie mu vydrží přes 7 hodin. Podívejte se na něj na MALL.CZ, prodává se za 33 999 korun, tedy za 31 999 korun se slevovým poukazem ke kreditní kartě Citi MALL.CZ.

lenovo yoga touch

Ultrabook na něj sice neumístíte, mobil, foťák nebo kamera budou ale na GekkoPodu jako doma. Tenhle stojánek se dá upevnit třeba na větev stromu nebo na řídítka, až budete například na kole projíždět obzvlášť zajímavý úsek cesty, který si budete chtít bez přerušení natočit.

GekkoPod-03

Až se setmí, cestu vám pomůže najít dalekohled pro noční vidění Bresser Digital 3×20. Za tmy i za mlhy s ním bezpečně dohlédnete až na 60 metrů. I tenhle dalekohled najdete na MALL.CZ. Cena? 3990 korun. Po uplatnění slevového poukazu ke kreditní kartě Citi MALL.CZ za 1990 korun.

bresser digital

A až budete potřebovat vyprat, hodit by se mohla tahle skutečně malá a skladná ultrazvuková pračka Dolfi. Bez problému zvládne vyprat prý i opravdu jemné prádlo.

Delicates_big done

Inspirovali jsme vás? Tak šťastnou cestu!