skip to main content

Užijte si víkend v Saint-Tropez na vysoké noze. Tohle jsou tipy české milionářky

Věra Komárová dlouhá léta vede úspěšnou českou kosmetickou značku Dermacol. A platí o ní, že je to žena, která má ráda život a dokáže si ho užívat. Deset let strávila ve Francii a za tu dobu poznala spoustu skvělých míst, kde se dá dobře jíst, bydlet, koupat, bavit se… Zkrátka která stojí za to navštívit. Proto jsme ji požádali, aby pro nás jako inspiraci vybrala svoje oblíbené destinace kolem ikonického luxusního letoviska Saint-Tropez, kde by se podle ní dal prožít dokonalý víkend.

Saint-Tropez v kostce

Francie nabízí neskutečné množství možností, kam se vydat za zážitky, ale v tuto chvíli je nejlepší oblast Saint-Tropez. 

Samotné Saint-Tropez je magnetické městečko, které žije od května do konce září, maximálně do poloviny října, pak se z něj stává město duchů. A je to také stoprocentně nejdražší město v Evropě, co se týče poplatků pro kotvení lodí v přístavu, cen za jídlo v restauracích či drinků v jakémkoli místním podniku.

Věra Komárová řídí Dermacol, který má obrat přes půl miliardy korun, a úspěšně ho dostává i na zahraniční trhy. Foto: Jiří Turek

Nemusíte ale zůstávat jen ve městě. Saint-Tropez je obklopeno spoustou zajímavých městeček a ostrůvků, jako je Porquerolle, Port-Cros či Levante. Všechny jsou malebné a najdete tam krásné pláže, zvláště pak v Porquerolle, kde je kromě pláží i úžasná restaurace La Mas de Langustier.

Překrásný je i poloostrov Giens, na kterém můžete navštívit neskutečně dlouhou pláž Almanarre, kde při alespoň trochu mírném větru můžete pozorovat kiteisty nebo si při západu slunce udělat romantický piknik. Celá tato oblast je skvělá na výlety – je to chráněný přírodní park a dá se tu sledovat neskutečné množství různého ptactva, mimo jiné houfy růžových plameňáků.

Reklama

Kde se krásně vyspat (a probudit)

Kolem Saint-Tropez je spousta skvělých hotelů. V těch, které jsem si oblíbila nejvíc, najdete skvělé spa, restaurace, bary i superkvalitní moderní vybavení pokojů. Skvělá na nich je i dojezdová vzdálenost 20 minut autem od Saint-Tropez.

Les Roches Rouges 

Tenhle hotel stojí přímo na pobřeží a nabízí neskutečný výhled na přilehlé ostrovy. A taky stojí za to bazén se slanou mořskou vodou. 

Le Bailli de Suffren

I tady si užijete neskutečný výhled na přilehlé ostrovy, bazén a nádhernou pláž se skvělou restaurací. 

Malý tip navíc: Vedle hotelu Le Bailli de Suffren je navíc na vedlejší rajské pláži nádherný objekt, kde najdete neskutečnou přehlídku flóry a fauny.

Kde se dobře najíst – a pobavit

V Saint-Tropez je několik opravdu výjimečných restaurací, ve kterých kromě hodně slušného jídla můžete zažít skutečně mimořádnou zábavu a atmosféru. Jsou to restaurace, kde probíhají celovečerní představení mezi stoly i na stolech nebo na barech a kolem půlnoci se z nich stává extravagantní diskotéka, kde tancují většinou i samotní zaměstnanci restaurace. Nejvíc mě baví tři takové podniky:

L’Opera Saint Tropez 

Absolutně nejlepší zábava v celé Provence. Restaurace je přímo v přístavu Saint-Tropez a je z ní úžasný pohled na západ slunce. Stejný majitel vlastní ještě dva podobné koncepty, kuchyň i zábava jsou obdobné, liší se dekorací a stylem.

Le Quai Saint-Tropez

Reklama

Další podnik přímo v přístavu, spíše barová restaurace, kde je skvělá hudba.

Villa Romana

Restaurace uprostřed Saint-Tropez, situovaná na kopci, kde si vedle skvělého jídla užijete i úžasné dekorace.

Ovšem pozor! Ve všech jmenovaných podnicích je velmi obtížné získat rezervaci, a proto doporučuji objednávat si až takzvaný 2. servis (po 22. hodině), abyste si restauraci a její party atmosféru mohli užít až do rána.

A ještě jeden tip, tentokrát mimo centrum. Absolutně úžasná je restaurace Chez Jo na pláži uprostřed mořských balvanů, cca 20 minut od Saint-Tropez, podávající nejčerstvější ryby a mořské plody.

Kam se vydat po večeři

Na Saint-Tropez je noční zábava úplně to nejlepší. Pokud nezůstanete v některé z už zmiňovaných restaurací, můžete tančit až do rána třeba v Les Caves du Roy, pak si v pekařství u parkoviště koupit snídani a jet se podívat na východ slunce do Port Grimaud.

Kde a co nakupovat

Nákupy jsou v Saint-Tropez bez hranic, najdete zde všechno, co si jen dokážete představit. Skoro povinnou jízdou jsou luxusní značky jako Dolce & Gabbana, Louis Vuitton, Gucci, Armani apod., ale úžasné jsou i další značky a obchody, třeba:

Les Canebiers 

Nabízí plavky a věci na pláž s designem právě ze Saint-Tropez.

Mascara

Obchod, kde najdete šaty a boty z těch nejluxusnějších materiálů, jako je hedvábí či krokodýlí kůže.

Fisico

Italská značka, která má krásné plavky a šaty.

Jak se přepravovat

Je nádherné projet celou oblast Saint-Tropez třeba na harleyi, cestovat po různých zálivech na lodi nebo vyzkoušet pohled z helikoptéry – ten se tady opravdu mimořádně vyplatí.

Kolem Saint-Tropez jsou totiž ještě další zajímavá městečka, jako např. Port Grimaud (takové malé francouzské Benátky), což je kouzelné město s nádhernou písečnou pláží, kde je před každým domem místo garáže přístaviště pro loďku, a zeshora vypadá společně se Saint-Tropez naprosto pohádkově. 

Na internetu najdete řadu možností, kde si půjčit helikoptéru či loď. Výlet s helikoptérou je většinou až pro šest lidí a cena se pohybuje dle délky letu od 1000 do 2000 eur. Ale motorka nebo kabriolet jsou tady určitě nejlepší způsob přepravy převážnou část roku.

Bonusový tip

Miluju koně a krásný zážitek je podle mě i sledování koňského póla. Ve městě Gassin nedaleko Saint-Tropez se skoro každou neděli pořádají závody v pólu, které divákům nabízejí vstup zdarma. Je to nádherné prostředí a úžasný pohled na ušlechtilý sport s ušlechtilými zvířaty.

Reklama
Reklama