Fúzí firem Fine Dream, Dooku Group a Frost Flower vznikla společnost Forestlaan, která nyní dohromady vlastní 11 634 hektarů lesních a zemědělských pozemků.

Společnost se tak zařadila k největším hráčům v oboru zemědělství u nás, ale i k největším vlastníkům půdy. Pro srovnání, holding Agrofert vlastní podle odhadů asi 22 400 hektarů pozemků a realitní impérium Radovana Vítka něco kolem 17 000 hektarů.

Podle obchodního rejstříku vlastní nový český zemědělský kolos společnost Charlhold Yellow Ltd. se sídlem na Kypru. Skutečným majitelem je ale Petr Nešetřil – byznysmen a dlouhodobě loajální spolupracovník miliardáře Pavla Tykače, který již dlouhodobě patří k největším vlastníkům půdy v Česku.

„Smyslem investic Pavla Tykače do půdy je dlouhodobé uložení volných finančních prostředků. Atraktivita je založena na dlouhodobé stabilitě a neustálém, i když pozvolném zvyšování hodnoty zemědělské půdy i lesních porostů,“ řekl pro Euro již v roce 2017 Tykačův mluvčí Jan Chudomel.

„S ohledem na své soukromí jsem nikdy nekomentoval a nebudu ani nyní komentovat jakkoli blíže vlastnické vztahy,“ reagoval Nešetřil na otázku serveru Seznam Zprávy, která se týkala konečného majitele Forestlaan. Svůj podíl ve společnosti má údajně od června v zástavě i skupina PPF.