Někdy není nic lepšího než v tomhle horku utéct do vychlazeného kinosálu. Nebo si doma naplno zapnout větrák a udělat si seriálový večer. Připravili jsme pro vás seznam těch nejlepších (nebo nejzajímavějších) premiér, o kterých byste měli vědět.

Takže co vidět v srpnu, jestli…

… chcete být napnutí

Mission: Impossible 6 – Fallout

A je to zase tady. Pošesté. A pořád je to zábava. Ptáte se na zápletku? Lidstvo je ve smrtelném ohrožení a Ethan Hunt se vydává na další nesplnitelnou misi, aby ho zachránil. Tak. Neříkejte, že potřebujete vědět víc.

Jediné, na čem záleží, je, že Tom Cruise je i po padesátce ve fenomenální kondici (padesátka je přece nový začátek), že režisér a scenárista v jednom Christopher McQuarrie měl při natáčení pevnou ruku a jasnou vizi a všechno je vybroušené do nejmenšího detailu.

Kdy: 31. srpna
Kde: v kinech

Jack Ryan

Postava Jacka Ryana vystřídala hodně známých (a taky fešáckých) obličejů. CIA analytika, který musí pokojné místo u počítače vyměnit za akční střílečky a nikdy neklesající hladinu adrenalinu, si na stříbrném plátně už střihli Alec Baldwin, Harrison Ford, Ben Affleck a naposledy Chris Pine.

Jeho seriálovou podobu si v desetidílné minisérii zahraje herec a režisér John Krasinski. Jaká je zápletka? Hodní Američané bojují proti zlým Arabům… Jestli vás tahle hollywoodská škatulka neomrzela, Jack Ryan je všechno, co jste si mohli přát, a víc.

Kdy: 31. srpna
Kde: Amazon Prime


… se chcete bát

Slender Man

Slender Man patří v USA k oblíbeným strašákům, kterými se straší malé děti. Něco jako u nás polednice. Jde o postavu tajemného muže s dlouhým vyhublým tělem, který si v noci odvádí malé děti.

Ve filmu se v malém městě v Massachusetts čtyři středoškolačky rozhodnou rituálem popřít existenci tajemného Slender Mana. A co se nestane, jedna z nich záhadně zmizí a vše nasvědčuje tomu, že je ve skutečnosti jeho poslední obětí…

Od tohohle hororového béčka nečekejte budoucí nominaci na Oscara. Ale jestli se rádi bojíte, pár lekaček si užijete.

Kdy: 23. srpna
Kde: v kinech


… vás baví sedmdesátky

BlackKkKlansman

Snímek Spike Lee, kde hlavní roli hraje Adam Driver a syn Denzela Washingtona, John David Washington, už prověřilo publikum na filmovém festivalu v Karlových Varech.

Tahle černohumorná komedie je o jenom mladém ambiciózním afroamerickém policistovi s obrovským afrem, který se rozhodl infiltrovat Ku-klux-klan. A povedlo se mu to. Jak, a taky jak to dopadlo, zjistíte už za dva týdny v kině.

Kdy: 16. srpna
Kde: v kinech


… se chcete zasmát

Disenchantment

Tahle princezna není žádná postavička do disneyovky. Bean má problémy s pitím, milostnými romancemi i… Vlastně tak nějak se vším. O jejím kurážném elfovi jménem Elf a o jejím osobním démonovi Luci nemluvě. To všechno se odehrává v rozpadajícím se středověkém království jménem Dreamland.

Asi jste podle animace uhádli, že se jedná o další seriál z produkce Matta Groeninga alias otce Simpsonových a Futuramy. Takže se můžete těšit na další dávku nekorektního humoru, tentokrát v kulisách fantasy světa.

Kdy: 17. srpna
Kde: Netflix


… si chcete zavzpomínat

Jan Palach

Film pozoruje posledních několik měsíců života Jana Palacha na základě dostupných faktických pramenů a zároveň přemýšlí, co se tomu mladému muži asi mohlo honit hlavou. Jak to, že si ničeho nevšimla jeho dívka, máma, spolužáci?

Snímek Roberta Sedláčka, který do hlavní role mladého Palacha obsadil Viktora Zavadila, zachycuje události, které se odehrály přesně před 50 lety.

Kdy: 21. srpna
Kde: v kinech


… vás baví hudba (a taky freak show)

Whitney

Oficiální dokument požehnaný matkou Whitney a její nejbližší rodinou odhaluje vzestup i pád zpěvačky, která okouzlila celý svět. Rodina poskytla jak exkluzivní rozhovory, tak záběry ze zákulisí jejího života, které dosud nebyly zveřejněny.

Kdy: 2. srpna
Kde: v kinech


… vás baví současné umění

Random Acts Of Flyness

Podívaná jen pro opravdové milovníky moderního umění. Tvůrce pozdní televizní show pro HBO Terence Nance dal dohromady unikátní koktejl dokumentárních záběrů, hudebních čísel, surrealistických záběrů a ilustrace.

Kdy: 4. srpna
Kde: HBO