skip to main content

V komnatách budoucnosti. Fascinující příběh miliardáře Viktora Růžičky

8 minut čtení

Být bohatý je skvělé. A ještě skvělejší je zbohatnout díky snaze udělat svět lepším místem pro životy všech. Fascinující, inspirující a dosud málo známý příběh miliardáře Viktora Růžičky přesně o tomhle pojednává.

Budoucnost je obklopena barokem. A jelikož je baroko stylem se zřetelným posunem od hédonismu k usilování o cosi vyššího, je zcela patřičné – a z následného textu to vyplyne –, že budoucnost je obklopena právě jím.

„Pojďte dál a nebojte se, jsou jako kočičky,“ vítá společně se dvěma mohutnými německými dogami Viktor Růžička návštěvu před barokním zámkem v Lukách nad Jihlavou, jehož ruinu v roce 1998 koupil a zhruba za sto milionů korun z ní udělal luxusně zrekonstruované chateau s ohromujícím interiérem plným starožitného nábytku, porcelánu a obrazů, od něhož se vzhůru svahem linou první metry v krajině rozmáchlého anglického parku.

Reklama

Ačkoli drtivá většina parku není od zámku k přehlédnutí, protože se ve vrstevnatém terénu ztrácí za vzrostlým porostem stromů, i ve spatřených konturách lze tušit velkorysou čtrnáctihektarovou rozlehlost.