Na 420 dílků z recyklovatelného plastu vytištěných u více než stovky majitelů 3D tiskáren v Česku, 150 kilogramů filamentu, což je ekvivalent asi šesti tisíc PET lahví a dohromady více než 2,5 tisíce hodin práce.

To vše je potřeba pro sestavení téměř šest metrů dlouhého Pla(s)teosaura, za nímž stojí Asociace společenské odpovědnosti a který se svou unikátností bude ucházet i o zápis do Guinessovy knihy rekordů.

Že nevíte, o čem je řeč? Pla(s)teosaurus bude přihlížet předávání ocenění nejlepším udržitelným projektům v rámci už šestého ročníku Cen SDGs, který proběhne 13. října 2022 právě v budově Národního muzea v Praze a kterého je Forbes mediálním partnerem.

Tisk jednoho ze 420 dílků obřího Pla(s)teosaura na 3D tiskárně od české firmy Prusa Research.

Galavečeru Cen SDGs letos předchází také Global Goals Summit 2022 pořádaný Asociací společenské odpovědnosti a mediální společnostní DVTV v Národním muzeu. V oblasti udržitelnosti půjde o akci roku s mezinárodní účastí.

„Řečníci z Česka i celého světa se sejdou na místě, které představuje symbol historie. V rámci interaktivního programu se budou i oni snažit odpovědět na otázku, jak se z historie poučit a jak jako lidstvo nedovolit nenávratnou ztrátu veškeré biosféry,“ uvádí organizátoři z Asociace společenské odpovědnosti, jejíž hlavou je Lucie Mádlová.

Model prehistorického veleještěra, který vyrobila právě Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci se společnostmi Plastenco a Petmat, se stane symbolem kampaně asociace s názvem Nevolte vyhynutí s poselstvím jasné klimatické akce a snižování emisí oxidu uhličitého.