skip to main content

Vánoce s designérem: ty nejlepší dárky podle Jana Černého

Jen jedna věc je lepší než dostat pod stromeček opravdu krásný dárek. Přesně takový darovat.

Dar, který potěší i ty nejnáročnější požitkáře, blízké, kteří už mají všechno, i milovníky výjimečného designu. Poctivě zpracované předměty, které budou obdarovanému dělat radost třeba na věky. Jednoduše dárky, které byste nejraději dostali vy sami.

Zeptali jsme se na ně těch nejpovolanějších – českých designérek a designérů, kteří mají cit pro výjimečné kousky v krvi. Tohle jsou ty nejlepší dárky podle módního návrháře Jana Černého.

***

Úspěšný módní návrhář a bývalý člen žebříčku nejtalentovanějších mladých Čechů Forbes 30 pod 30 nejraději daruje něco, co vystihuje jeho vkus a osobnost. „Moc se neřídím tím, co by si asi koupil sám člověk, kterému chci něco darovat. Beru to tak, že dárek mu dávám já, takže by měl odrážet i moji osobnost,“ říká Jan Černý. „Pořád si ale zakládám na tom, aby byla věc kvalitní a obdarovaný ji opravdu využil,“ doplňuje.

Váza, Lukáš Novák
Váza z dílny českého konceptuálního skláře a designéra Lukáše Nováka je vyrobená za pomocí ruční práce a vysokých teplot, díky kterým se materiál taví a formuje do jedinečných vzorů. Každá z váz je tak naprostý originál.

Cena: od 408 euro

Obrazy, Nicolas Garaj
Nicolas Garaj je podle návrháře Černého jedním z nadějných umělců, které se rozhodně vyplatí sledovat. Výtvarník studuje malbu v ateliéru Jířího Černického na UMPRUM, ve své tvorbě pracuje s symboly očištění se od vlivů dětství, dospívání i rodiny.

Reklama
Cena: na dotaz

Kabelka, Jan Černý
Tuto kabelku představil nadaný návrhář teprve na své poslední přehlídce. Unisex kabelka je variací na ikonickou Blackbag Jana Černého, typický vypouklý tvar vystřídal model s dvěmi výběžky a vybraným prostorem uprostřed.

Taška z pravé kůže, šitá v rodinné dílně v Česku, je navržená ve čtyřech barevných variantách. Kabelka je navíc vyrobená jen v limitované sérii – všehovšudy je jich zatím k dostání jen dvanáct.

Cena: od 9 500 korun

Odkládací stolek Jupiter, Space of Space
Stolek Jupiter navržený designérem Jakubem Klimešem je pilotním produktem značky Space of Space. Ocelový kousek je vyrobený v Česku, jeho návrhář se při jeho tvorbě inspiroval detaily schodiště, momenty, ve kterých se zábradlí obtočí kolem stěny nebo naopak jemně ohne k zemi.

Cena: 8490 korun