„Chtěla jsem dát českému ručně foukanému sklu další rozměr,“ říká zakladatelka a zároveň i kurátorka vůní Meadows Vladimíra Fremuthová. „Od začátku to byla velká láska k tradici, řemeslu a rukodělné práci. Přála jsem si vytvořit něco, co má hodnotu. Značku, která si začne psát vlastní příběh. Příběh psaný voskem.“

Káry na skle i design od Ronyho Plesla

Luxusními svíčkami Meadows byla obdarována manželka francouzského prezidenta Brigitte Macronová a jako svatební dar se dostaly i k rukám Meghan a prince Harryho. Na trhu jsou snadno rozeznatelné. Jejich sklo je typické károvaným vzorem. „Jedná se o ručně foukané sklo vyrobené v Čechách. Pochází z Kamenického Šenova a forma je stará více než sto let,“ chlubí se majitelka uměleckým dílem, které při zapálení svíčky tvoří i díky různobarevnosti báječnou atmosféru. Co vůně, to jinak barevné sklo.

V portfoliu značky ale najdete i luxusnější kousky s designem mistra skla, designéra a sochaře Ronyho Plesla – ručně broušené křišťálové sklenice se svíčkou z kolekce Love Letter.

„Hlavním impulzem ke vzniku této unikátní edice byla sdílená filozofie obou značek, hrdost na český původ, silný příběh a důraz na precizní ruční výrobu,“ usmívá se Vladimíra Fremuthová. Svíčky obsahují extrakt z kořenů irisu, smyslné tóny vetiveru a svůdnou vůni kardamonu.

Prvotřídní knoty i ekologický vosk

V Meadows kladou velký důraz na výběr těch nejlepších materiálů. Třeba pro svíčky volí ekologický sójový vosk, který vylučuje o 90 procent méně sazí než parafín. „Samozřejmostí pak byly prvotřídní knoty z egyptské bavlny. To vše v kombinaci s parfemacemi z prestižní parfemářské firmy tvoří ušlechtilý a luxusní produkt,“ zdůrazňuje majitelka.

Sama si svíčky užívá pro jejich vůni s často aromaterapeutickými účinky a měkké až relaxační světlo. „Obzvlášť teď, v zimních, sychravých měsících. Mám příjemné světlo svíček zkrátka moc ráda,“ usmívá se.

Nejprodávanější vánoční kolekce s vůní Ománu

Meadows nejsou pouze svíčky. Sortiment se z původních šesti druhů svíček, se kterými Vladimíra Fremuthová před deseti lety začínala, rozrostl na tři desítky různorodých produktů.

„Dokážeme provonět váš domov jak svíčkami, tak vonnými difuzéry. Před dvěma lety jsme nabídku rozšířili i o vonné františky v kolekci Timeless incense. Mrzelo mě, že je tak nádherný vánoční produkt, jako jsou františky, prezentován v levných a neatraktivních obalech. Proto jsem vytvořila dárkovou kolekci v měděném obalu s vůní, která obsahuje kadidlo z Ománu, podmanivou skořici a hřebíček.“ Kolekce se stala společně s vánočními sety svíček v předvánočním čase nejprodávanějším artiklem.

Limitka ve sváteční zelené

Letos Meadows představuje první limitovanou edici vánoční vůně Mistletoe Kiss, prezentované ve svátečním zeleném skle symbolizujícím zvyk vánočního polibku pod jmelím. Záplavu hřejivých tónů jedle, borovice a poutavého jalovce umocňuje akcent červeného rybízu.

„V prodeji je jak samostatná svíčka, tak dárková kolekce tří svíček ideálních na vánoční období. S obalem jsem oslovila českou designérku Terezu Hradílkovou, která se specializuje na práci s papírem, a navrhla pro nás motiv jmelí, které je vyřezávané laserem a tvoří krásný efekt na měděném obalu,“ láká na vánoční produkci Fremuthová, která se nebrání ani výzvám k netradičním projektům.

„Velmi hrdá jsem na vytvoření unikátní kolekce pro prestižní Vídeňskou filharmonii. Letošní rok jsem vytvářela vůni do vonných difuzérů pro hotel Andaz a konec roku jsem završila vůní Silq road pro nově otevřenou restauraci Silq.“