„Podpořme mladé lidi v jejich nadšení, ochotě pomáhat a měnit svět k lepšímu!“ vyzývá majitel sítě luxusních restaurací Zátiší Group Sanjiv Suri ve své online vánoční dárcovské výzvě.

Mezi podnikateli je proslulý svou mimořádnou štědrostí. Na filantropii věnuje desítky procent zisku své firmy, dal peníze na vybudování škol v Kongu, projel rodnou Indií na kole, aby získal peníze pro Lékaře bez hranic. A teď říká: Nejdůležitější je naučit filantropii ty, co přijdou po nás.

Peníze z dárcovské výzvy totiž půjdou na výchovu dětí k filantropii. „Děti jsou naše budoucnost. Proto jsem se rozhodl podpořit program Dobro-druzi Nadace Via, který probouzí filantropii u dětí a mládeže,“ říká Suri, který letos obdržel filantropickou Cenu Via Bona.

Čtěte také: Filantrop Sanjiv Suri: Ind, který podává pomocnou ruku dětem

Nadace Via hledá po celém Česku děti, které chtějí pomoci třeba své nemocné spolužačce, nebo středoškoláky, kteří hodlají pomoci místním bezdomovcům. Nadace jim ukazuje možnosti, jak lze druhým darovat, pomáhá jim zorganizovat benefiční koncerty nebo výstavy a výtěžky následně dvojnásobí. Do programu se už teď zapojilo 13 dětských filantropických týmů a příští rok přibudou další stovky dětí a mladých lidí po celém Česku.

Sanjiv Suri proto obeslal své známé, přátele a byznysmeny s prosbou o vánoční dar. Jeho cílem je získat 1,2 milionu korun a peníze každou hodinou přibývají po desetitisících. Suri dárce motivuje tím, že ke každé darované koruně přidá další ze svého. „K částce, kterou se rozhodnete darovat, velmi rád přidám stejnou částku a váš dar tak zdvojnásobím,“ píše. Jeho cílem je získat podporu na filantropický program pro děti na tři roky.

Foto: Zbyněk Hrbata