skip to main content
Technologie

Vaření nikdy nebylo jednodušší. Tady je výběr těch nejchytřejších gadgetů do kuchyně

Za poslední rok jsme asi všichni strávili v kuchyni víc času než kdy předtím a toho si jsou vědomy i technologické firmy, které nám chtějí čas u plotny zpříjemnit svými přelomovými novinkami. Připravili jsme pro vás výběr vychytávek, které si jednou zamilujete a už si bez nich nikdy nebudete chtít stoupnout ke kuchyňské lince.

Rotofarm

Různých futuristických hydroponických truhlíků a vertikálních farem na domácí zeleninu a klíčky už jste asi pár viděli. Žádná ale není tak krásná jako tahle rotující pěstírna, ve které vám saláty nebo bylinky vyrostou bez půdy, a navíc díky chytrému konceptu taky bez gravitace. Protože bez zemské tíhy prý rostliny lépe prospívají a taky chutnají. Ale to už budete muset posoudit sami.

Cena: od 15 000 korun

Samsung SmartThings

Korejští inženýři by vám rádi prodali chytrou ledničku Samsung a rovnou vás s ní připojili na svoji platformu SmartThings. Ta má automatický plánovač s umělou inteligencí, který vám vytvoří jídelníček na celý týden a na displeji lednice rovnou vypíše, které ingredience vám chybí, nebo nakoupí na Rohlíku za vás. Aby to bylo ještě jednodušší, recept taky rovnou pošle do připojeného kuchyňského spotřebiče (značky Samsung, pochopitelně).

Cena: od 80 000 korun 

ColdSnap

Photo by Adam Glanzman for 829

Neomezený přístup domácí zmrzliny, kdykoli na ni dostanete chuť, a navíc ještě za pouhých 90 sekund? To i mnohem víc umí chytrá věcička s názvem ColdSnap, která se s největší pravděpodobností stane vaším oblíbeným kuchyňským spotřebičem. Připravte se na to, že po jejím pořízení se vám možná už nikdy nebude chtít ani do baru, protože doma vám připraví i ledovou margaritu nebo mangové smoothie.

Cena: 10 500 – 21 000 korun 

GoSun Brew

Ať už preferujete kávu, čaj, nebo obojí, tahle vychytávka na cesty je vaším ideálním parťákem. Díky ní si totiž připravíte jakýkoli z těchto dvou horkých nápojů kdekoli jen s pomocí solární energie. Cestovní hrnek na první pohled vypadá obyčejně, ve skutečnosti má v sobě ale zabudovaný 12voltový ohřívač. Kromě toho je vybaven také french pressem pro ten nejlepší možný požitek z dobré kávy. 

Cena: od 1500 korun 

GoSun Fusion

Reklama

Stejná společnost pro milovníky kempování nabízí také první přenosnou solární elektrickou troubu na světě. Stejně jako výše zmíněný hrnek je tento futuristický spotřebič poháněn čistě solární energií, a dokonce je díky tomu i několikrát silnější než běžná elektrická trouba. Jídlo pro 4 – 6 osob dokáže připravit už do jedné hodiny díky vysoké teplotě až 290 stupňů. 

Cena: kolem 10 000 korun 

Revolution R180 

Tvůrci tohoto vysokorychlostního a inteligentního toustovače by se s vámi vsadili o cokoli, že jejich kuchyňská vychytávka dokáže připravit toust několikrát rychleji než ten váš. Revoluční zařízení je nejen rychlé, ale hlavně přesné. Vybavené velkou dotykovou obrazovkou, na které si lze zvolit nejen stupeň opečení, ale také typ pečiva, ať už je to chleba, bagel, vafle, nebo anglické vdolky, a tomu přizpůsobit křupavost. Nejde sice o levnou věcičku, za ten požitek z dokonale připraveného pečiva to ale stojí.

Cena: od 6000 korun

Millo 

Tady by se vám mohlo stát, že si položíte otázku: „Je to mixér, nebo futuristický doplněk interiéru?“ Millo je však elegantní kuchyňský spotřebič a podle slov tvůrců také nejchytřejší mixér na světě, který využívá technologii Magnetic Air Drive – technologii střídavých motorů běžně využívanou špičkovými drony. Díky tomu vám má přístroj vykouzlit dokonalé smoothie a navíc zpříjemnit zážitek z mixování, protože je mnohem praktičtější než běžné mixéry na údržbu i přenášení. 

Cena: od 10 000 korun 

Else Labs Oliver

Že vaření není zrovna vaší silnou stránkou nebo na něj prostě nemáte čas? S tím vám může pomoci Oliver – chytrý kuchyňský robot, který automatizuje celý proces vaření a prakticky vše připraví za vás. Stačí si vybrat jeden z desítek předpřipravených receptů, přístroj naplnit potřebnými surovinami, doplnit vodu do zásobníku a on už se postará o to, že vše ve správném pořadí smíchá a uvaří. 

Cena: od 13 000 korun

Moley 

Pokud vám už předchozí chytrá věcička připadala chytrá až příliš, tady je něco ještě lepšího. Moley vám může připadat jako ze sci-fi filmu, jehož děj se odehrává v roce 2100, ale ona je to realita. 

Robotická kuchyně Moley pozvedává pojem „automatizace“ na úplně novou úroveň. Tohle vybavení není jen nějakou menší vychytávkou pro ulehčení práce, ale jde o vestavěného robota, který za vás udělá úplně vše od začátku až do konce. Vyberte si jídlo, navolte svůj jídelníček, nastavte kalorie, které chcete přijmout, a nechte přístroj a jeho robotické ruce, ať se postarají o to, že vám jídlo přistane až na stole. 

Cena: Zařízení bez robotických rukou: od 3,5 milionu, s robotickýma rukama: cca 7 milionů