Seznamte se: tohle je nejrychleji rostoucí mladá firma na poli technologií ve střední Evropě. Jen za loňský rok se jí tržby zvýšily šestnáctkrát na více než 1,1 miliardy korun. Na české platformě FTMO obchodují tisíce amatérských traderů z celého světa, kterým firma dává k dispozici kapitál a dělí se s nimi o zisky. A brzy na ní budou moci lidé investovat i vlastní peníze.

Na tenhle moment se Marek Vašíček, Otakar Šuffner a Tomáš Krupička připravovali dlouhé týdny. Ladili byznys plány, domlouvali potenciální partnery, pilovali prezentaci a zkoušeli si před zrcadlem choreografii svého vystoupení. Byli přesvědčeni, že mají skvělý nápad, který chtěli představit sedmiminutovým animovaným videem v angličtině.

V den D tak sebevědomě předstoupili před komisi studentské soutěže inkubátoru xPort Business Accelerator. „Šli jsme tu soutěž vyhrát. Věřili jsme, že získáme investici a že to bude jako všechny pěkné příběhy ve Forbesu,“ vypráví Marek Vašíček. Jenže místo toho přišla studená sprcha. „Šéf komise nám po minutě videa řekl: Pánové, tohle nemůže fungovat, díky, na shledanou. Takže jsme to zase vypnuli a naštvaní šli domů,“ líčí Vašíček.

Forbes Digital Premium