skip to main content

Váš šéf pije. Polovina z nich třikrát týdně nebo častěji, říká průzkum v Česku

1 minuta čtení

Suchý únor právě začíná a možná se do něj zapojí i šéfové největších českých firem. Důvod mají, přes rok se totiž alkoholu moc nevyhýbají. Dvanáct procent z nich připouští, že pije denně, 38 procent třikrát týdně. Vyplývá to z ankety Forbesu, která byla součástí pravidelného velkého průzkumu mezi šéfy CEO Survey 2020, jejž pořádá poradenská PwC. Forbes je letos jeho partnerem.

„Jasný, suchý únor držím,“ říká Vlastislav Bříza mladší z holdingu Koh-i-noor s úsměvem. Vít Kutnar, majitel největších českých stavebnin DEK, je s předsevzetím opatrnější. „Na to bohužel nemám dostatečně silnou vůli. Teď v únoru mám moc akcí, kde se to špatně dodržuje,“ směje se.

Jak často pijete alkohol?
Denně12 %
Třikrát týdně38 %
Jedenkrát týdně33 %
Jen jednou dvakrát do měsíce10 %
Nepiji alkohol7 %

Zcela bez alkoholu se celoročně podle ankety drží jen sedm procent českých šéfů, jen jednou či dvakrát do měsíce pije desetina. Pochopitelně to koresponduje s obecně kladným vztahem Čechů k alkoholu a samozřejmě je fakt, že i v nejvyšších funkcích funguje jako odbourávač stresu a zároveň řekněme společenský akcelerátor.

Reklama

„Víno piju často, žádné zapírání. Třikrát týdně to bude určitě. Myslím, že pomáhá tříbit myšlenky i v nejvyšším byznysu,“ uvedl pro Forbes řídící partner PwC Jiří Möser. Celý rozhovor s ním si můžete přečíst v únorovém čísle Forbesu, které bude na stáncích ve čtvrtek 6. února. V polovině příštího týdne bude PwC publikovat také kompletní CEO Survey 2020.

Držíte suchý únor?

Vlastislav Bříza mladší, Koh-i-noor: Jasně, držím!

Vít Kutnar, stavebniny DEK: Na to bohužel nemám dostatečně silnou vůli. Teď v únoru mám moc akcí, kde se to špatně dodržuje.

Jan Hummel, Fruitisimo: Fruitisimo je partnerem akce, ale já to nedržím a ani nemůžu. Budu muset zapít narození našeho dítěte. Obecně  jsem spíš odpůrce těchto organizovaných a stádních akcí, takže když mám pocit, že je alkoholu příliš, odepřu si ho kdykoli během roku.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama