Psychologové upozorňují na blahodárné účinky pohybu v časech, kdy jsme omezení na domácí pobyt. Z nudy a změny režimu totiž také často přichází přejídání, zvlášť když budeme sledovat celý den seriály.

To, že přijdete o lekci ve svém oblíbeném studiu, nemusí být ve streamovací době žádný problém. Až karanténa skončí, můžete zjistit, že jste dokonce cvičili výrazně častěji než za obyčejného provozu.

Kde vás čekají lekce od českých cvičitelů?

Helena Čechurová

Bookerka modelingové agentury Elite Models a osobní trenérka vás na Instagramu naláká na videa, ve kterých cvičí s vlastní vahou, stoličkou i nafukovacím balonem. Helena sama říká, že období karantény je ideální k tomu, abychom se věnovali sami sobě a nastartovali zdravější způsob života.

Zuzana Klingrová

Jedna z nejznámějších českých lektorek jógy má vlastní YouTube kanál: Zuzana Klingrová Jóga. Cvičit zde můžete skoro hodinu, kromě samotných sestav jsou tu i videa, která vás uvedou do teorie jógy. V případě, že se bojíte, že coby začátečník nemůžete tempu zkušené Zuzany stačit, naučit se můžete během 20 minut pozdrav slunci.

Zuzka Light

Podle této Češky cvičí lidé po celém světě. Na jejím stejnojmenném YouTube kanálu naleznete třeba video, jak posiluje s předměty, které najdete doma. Nic extra podle ní k ideální postavě nepotřebujete, jen schopnost pravidelně cvičit alespoň 20 minut.

Yogame

Když nemůžete přijít do svého oblíbeného jógového studia v Praze vy, přijde ono za vámi. Prostřednictvím livestreamu na Facebooku na profilu Yogame studio můžete vyzkoušet třeba stream Iyengar jógy s cvičitelem Jožem Rabarou.

Klára Pokorná

Klíčem k tomu, aby se vaše karanténa neproměnila v období marnosti a stesku, je režim. Jogínka Klára Pokorná se momentálně nachází na Bali. Odtud ale vysílá denně živý stream v 9 hodin ráno našeho času. Velmi rychle tak získáte s jejím cvičením onu důležitou pravidelnost a zdravý rituál.