Její kariérní příběh dokáže šokovat i inspirovat, teď Simona Otavová píše jeho novou kapitolu. Investorka a dlouhodobě jedna z nejvlivnějších žen Česka na letošním Forbes Women’s Gala prozradila plány s kanceláří Lexxus Norton, kterou nedávno ovládla.

Je to bezmála měsíc, kdy Simona Otavová oznámila ovládnutí realitní kanceláře Lexxus Norton. Investorka, která ve firmě dříve držela pětatřicetiprocentní podíl, teď spolu s konsorciem investorů v čele s miliardářem Jánem Moderem odkoupila od stávajícího majitele zbývající část firmy – o jejím převzetí už však jednala dlouho.

„Od bývalého majitele jsem dostala nabídku před třemi lety, od té doby jsem ji zvažovala. Dlouho jsme hledali vizi, kam by se měla kancelář ubírat,“ přiznala Otavová, která dnes ve firmě drží padesátiprocentní podíl a působí v ní jako předsedkyně představenstva.  

Žena, která se pravidelně umísťuje v našem žebříčku Nejvlivnějších žen Česka, dříve dlouho působila v rodinném byznysu svého otce, Petra Otavy staršího – jako finanční ředitelka skupiny Metalimex. Po náhlém úmrtí zakladatele skupiny se však ocitla v rozkolu s rodinou. Firmu tehdy převzal její bratr a matka a Simona Otavová se kariérně ocitla téměř na začátku.

„Nerada na to vzpomínám, snažím se dívat jen na to, co bude. V první fázi to byl šok: zjistit, že už nejste součástí rodinného podnikání ani rodiny samotné,“ otevřeně popsala investorka, která dnes buduje vlastní byznys v oblasti realit a developmentu.

„Ve druhé fázi jsem přemýšlela, co teď budu dělat. A jediné, co jsem věděla, je, že to nevzdám,“ konstatovala. Významnou část svého působení nakonec směřovala k realitám, kam ji z části dovedl také otec, který byl v oblasti realit aktivní. Mimoto však Otavová dodnes investuje do umění i private equity.

„Všechny investice, od realit přes umění k private equity, patří do mého portfolia a procentuálně je vyvažuji podle toho, jak se vyvíjí trh,“ dodala s tím, že Lexxus Norton tak nejspíš zdaleka není poslední realitní investice.  

Aktuálně však valnou část úsilí věnuje právě této realitní kanceláři a věří, že obnoví její prestiž. „Z Lexxus chceme udělat jedničku v luxusním segmentu realit nejen v Praze, ale i v regionech. Na pražském trhu už ostatně jedničkou byla – věříme však, že má obrovský potenciál i v jiných koutech Česka,“ uzavřela optimisticky.