Skupina MTX Group člena Forbes žebříčku nejbohatších lidí Česka, Petra Otavy, společně se skupinou Invictus Development Vladimíra Vencálka investuje do budování moderních datových center ve výši více než 1 miliardy korun. 

Proto v Česku vznikly dvě nové společnosti, které se na tuto oblast zaměřují. Jedná se o DC Infrastructure Services a Data Computing Power Sale, v nichž mají podíly právě obě zmíněné skupiny. Cílem je především modernizace českého průmyslu se zaměřením na bezpečná data a jistota dlouhodobé dostupnosti výpočetního výkonu pro interní účely i pro další pronájem.

V Čechách a Moravskoslezském kraji by postupně mělo vzniknout pět datových center. Základem modernizace v rámci segmentu jsou dle vlastníků pokrokové technologie chlazení a in-house tým starající se o servis, stavbu či upgrade serverů v datových centrech. „S ohledem na bezpečnost informací a jistotu dlouhodobé dostupnosti výpočetního výkonu pro všech patnáct našich firem jsme se rozhodli vstoupit do projektů budování moderních datových center,“ uvádí Otava.