skip to main content

Velký comeback Přátel přijde za pár dní. S Beckhamem, Bieberem a za stovky milionů

Bude to možná největší televizní událost roku. Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross se znovu sejdou na obrazovce.

Přátelé, ikonický seriál devadesátých let a přelomu milénia, se 27. května vrátí na HBO Max ve speciální epizodě s výmluvným podtitulem Reunion, známé také jako The One Where They Got Back Together. Tedy díl, kdy se znovu sešli.

Jeho premiéra se plánovala už před rokem. Ale natáčení, které mělo proběhnout nejprve v březnu, pak v srpnu loňského roku, se dvakrát odložilo, a tak k němu došlo až letos.

A bylo zahaleno tajemstvím. Ví se, že se vrátili původní tvůrci Kevin S. Bright, Marta Kauffman a David Crane. Stejně jako samotný seriál se natáčelo na proslulé scéně číslo 24 filmových studií Warner Bros. v kalifornském Burbanku, kvůli covidu zčásti venku i u slavné fontány, která se objevuje v úvodní znělce.

Vinou pandemie se rovněž nemohli zúčastnit fanoušci, ale publikum u natáčení nechybělo, jen se skládalo převážně ze členů štábu, pochopitelně patřičně otestovaných na koronavirus. Jisté každopádně je, že se bude silně hrát na nostalgickou notu. A herci také naznačují, že budou vystupovat spíše sami za sebe než za postavy.

Reklama

Studio WarnerMedia za celou anabázi s Přáteli muselo pořádně zaplatit. Když se loni stěhovalo všech deset sezon a 236 epizod z Netflixu na HBO Max (u nás na HBO GO), stálo to údajně 400 milionů dolarů, tedy zhruba 8,3 miliardy korun!

A levné pochopitelně nebylo ani objednat hvězdy na to, aby se zúčastnily ještě jednoho večírku. Každý z šestice hlavních protagonistů, tedy Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, si podle Variety řekl o 2,5 milionu dolarů, tedy přes 50 milionů korun.

Kromě nich se navíc ve speciální hodinové epizodě mihne i řada dalších celebrit, například David Beckham, Justin Bieber, Lady Gaga, Kit Harington nebo někteří herci, kteří se v seriálu vyskytli už dříve jako Reese Witherspoon nebo Tom Selleck.

Obě vysoké investice spolu pochopitelně souvisejí: WarnerMedia chce novým speciálem rozdmýchat zájem o původní seriál a podpořit jím jeho sledovanost.

Režie se ujal Ben Winston a točilo se bez scénáře, má jít spíše o přátelské vzpomínání po letech než o připravený klasický díl. Každopádně není jisté, kdy se speciální epizoda objeví v Česku, kde zatím HBO Max nefunguje. Snad se tedy s odstupem dočkáme i na HBO GO.