Až si příště budete číst nějaký článek o byznysu, možná zažijete malý šok – to když na vás na ilustračním snímku místo tváře bezejmenného obchodníka vykoukne obličej amerického herce Vince Vaughna. Ne že by se Vaughn rozhodl změnit profesi a dal se na podnikání. Jen mu údajně vadí nic neříkající ilustrační snímky. A taky tak trochu propaguje svůj nový film.

Série 12 fotografií, na kterých vedle Vaughna poznáte i další známé herce Toma Wilkinsona nebo Davea Franca, vznikla jako originální propagace nového filmu Unfinished Business.

vaughn 2 done

 

vaughn dalsi done

vaughn 3 done

 

vaughn 4 done

Snímky Vaughna a jeho spolupracovníků vtipně parodují všechny ohavné a kýčovité záběry „kravaťáků“, kteří sedí kolem stolu nebo cosi ukazují na grafu. Vznikly ve spolupráci s mezinárodní fotobankou iStock. Ta patří pod obří databázi fotografií Getty Images a fotografie bude v průběhu následujících týdnů postupně uvolňovat ke stažení zdarma na svých stránkách. Film Unfinished Business, ve kterém se vedle zmíněné trojice objeví třeba Sienna Miller nebo James Marsden, bude mít světovou premiéru už tenhle pátek 15. března, v českých kinech se ho ale dočkáme pod názvem Nepovedenej kšeft až 24. září. Na trailer k filmu se můžete podívat zde.

Netradiční propagaci svého nového filmu zvolil i herec Will Ferrell – při lednovém basketbalovém zápasu NBA mezi Los Angeles Lakers a New Orleans Pelicans trefil v přestávkovém programu míčem roztleskávačku do obličeje a vyvedla ho ochranka. Až poté se ukázalo, že celá akce byla připravená a šlo o reklamu na nový snímek Daddy’s Home.