skip to main content
Breaking News

Virtuální realita v kamenném obchodě. Meta ho otevře v Kalifornii

Americká internetová společnost Meta, která je majitelem sociálních sítí Facebook a Instagram či komunikační služby WhatsApp, otevře příští měsíc svůj první kamenný obchod. Zákazníci si v něm budou moci vyzkoušet a koupit zařízení pro virtuální realitu a další přístroje. V pondělí to oznámila firma.

Společnost Meta se původně jmenovala Facebook, loni v říjnu však svůj název změnila. Nové jméno Meta má odrážet zaměření na metaverse, virtuální svět, o kterém si šéf podniku Mark Zuckerberg myslí, že bude představovat novou generaci internetu.

Reklama

Obchod s názvem Meta Store hodlá firma otevřít 9. května v Kalifornii. „Naším cílem je ukázat lidem, co je dnes možné dělat s našimi produkty, a zároveň jim umožnit nahlédnout do budoucnosti, ve které ožije koncept metaverse. A doufáme, že se nám tak podaří tento koncept trochu demystifikovat,“ uvedla firma.

Stále populárnější výraz metaverse odkazuje na koncept sdílené virtuální platformy, do které mohou lidé vstupovat prostřednictvím různých zařízení a ve které se mohou pohybovat v různých digitálních prostředích. Společnost Meta nyní do konceptu metaverse masivně investuje.