skip to main content
Luxus

Vítězství cestuje v Louisi Vuittonovi. Ikonický módní dům se spojil s NBA

1 minuta čtení

Není to tak dlouho, co se značka s monogramem LV spřáhla s počítačovou hrou League of Legends, aby pro ni navrhla vzhled avatarů, oblečení a také obal trofeje pro vítěze velkého turnaje.

Nyní se s podobným oznámením pochlubila v tiskové zprávě i nejlepší basketbalová liga světa – americká NBA. Ta s francouzským módním domem uzavřela několikaleté partnerství, jehož zlatým hřebem je luxusní ručně vyráběné cestovní pouzdro pro trofej Larryho O’Briena (čti pohár, který náleží vítězi finále NBA).

Reklama
Repro Louis Vuitton

„Finále NBA je lemováno ikonickými hráči a pamětihodnými výkony a to celé vrcholí prezentací trofeje Larryho O’Briena. Tradice, odkaz a identita značky Louis Vuitton vytvářejí ve spojení s naší ligou reálnou synergii,“ okomentoval spolupráci provozní ředitel NBA Mark Tatum.

Jeden by každopádně řekl, že je to mnohem větší výhra právě pro Vuittona: kromě pouzdra vytvoří i limitovanou edici oblečení a příslušenství, pod kterou bude podepsán sám kreativní ředitel značky Virgil Abloh.

Reklama

NBA je populárnější než kdy dříve a Vuitton může tímto partnerstvím oslovit novou cílovou skupinu a zároveň ze svého povrchu setřít tenoučkou vrstvu prachu, kterou na něm mladší generace vidí. Stačí vzpomenout nejen výše zmíněnou love story s velepopulární počítačovou hrou, ale též třeba spojení se svěží značkou Supreme.

To všechno jsou kroky, jak zůstat relevantní pro mladou generaci, a zejména pro mladou generaci z Číny, kde se NBA taktéž těší rostoucí oblibě – a kde je po luxusním zboží největší hlad.

Reklama
Reklama