skip to main content
Breaking News

Vláda pomůže zavřeným provozovnám. O dotace se můžou hlásit od pondělí

1 minuta čtení

Vláda rozšířila období, za které mohou podnikatelé žádat o dotace z programu COVID gastro uzavřené provozovny. Na tiskové konferenci to dnes oznámil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Reklama

Původně měla podpora platit od 14. října, kdy musely zavřít gastro podniky. Dotační program se ale nakonec rozšířil i na další odvětví. Fitness centra, posilovny nebo vnitřní bazény přitom musely přerušit svůj provoz už od 9. října. Program COVID gastro uzavřené provozovny se tak bude nově vztahovat na období od 9. října do 10. ledna.

Reklama

Podnikatelé, kteří museli kvůli pandemii koronaviru zavřít svoje provozovny, tak budou moct o dotaci žádat od pondělního rána, čas mají až do 1. března. Na každého pracovníka, včetně spolupracujících OSVČ, dostanou podle Havlíčka 400 korun za den. Každému provozu bude započítáno tolik dní, kolik musel mít zavřeno.

Dotace bude proplácena na náklady a výdaje na provoz a udržení podnikání, tedy na osobní náklady, náklady na materiál, leasing, odpisy, daně a poplatky či splátky úvěrů vzniklé od 1. února loňského roku do letošního 10. ledna. Částku, kterou jim stát přispěje, si mohou podnikatelé spočítat v kalkulačce Ministerstva průmyslu a obchodu.

Zájem o čerpání z tohoto dotačního titulu bude mít podle Havlíčka zhruba 100 000 podnikatelů.

Reklama
Reklama