Graffiti, rap, skate, techno, alternativa a mnoho jiných proudů. V Moravské galerii v Brně ožily devadesátky tak, jak si je pamatujete. Výstava Kmeny 90, jíž je Forbes partnerem, přirozeně navazuje na stejnojmenou knihu umělce Vladimira 518 a kolektivu, která mapuje subkultury v porevoluční době.

A je to opravdu nostalgie, když stojíte před portrétem Václava Havla, jenž sám podporoval mnoho alternativních a undergroundových událostí nebo když se díváte na časopisy a fanziny, které jste neviděli už léta.

Vernisáž Kmeny 90 předčila má očekávání. Její pojetí koresponduje s inklinováním Moravské galerie k intervencím ve veřejném prostoru. Výrazné ohlasy má i Růžový tank, který dominuje na sociálních sítích,” řekl k zahájení ředitel Moravské galerie Jan Press.

Čtěte také: Šéf českého rapu. Vydělává miliony, i když za hudbu nikdo platit nechce

Výstavu, která potrvá až do 1. října, budou po celé léto doprovázet koncerty, divadelní představení, besedy a taky letní kino na nádvoří Místodržitelského paláce. Program začíná 1. června koncertem Vltavy a Už jsme doma.

Podívejte se, jak to vypadalo na zahájení výstavy, kterou navštívilo šest tisíc lidí:

Raper Vladimir 518, vlastním jménem Vladimír Brož, je známý taky jako ilustrátor, komiksový výtvarník, autor scénografií a sprejer. Před deseti lety založil hudební a knižní vydavatelství BiggBoss, které aktuálně ovládá ze čtyřiceti procent. Jeho label zastupuje na české scéně mnoho různorodých interpretů, jako jsou WWW, Maniak, James Cole, LA4, Lazer Viking, Karaoke Tundra a další. 518 mimo jiné vydává 25. května svoji třetí sólovou desku s názvem Ultra! Ultra!, kterou napsal během svého pobytu na Zanzibaru.

Toto je jeho cesta za úspěchem: