Stále vyšší obliba různých typů porostů na mužském obličeji logicky vede k důležitosti tématu v pánském byznys vzhledu. Jaký styl vousů nosit, pokud jsou pracovní schůzky vaším denním chlebem? A jak se o vousy nejlépe starat během léta?

Oholit nebo neoholit?

Přestože holení dohladka nabývá opět na oblíbenosti, nic to nemění na trendu nošení vousů a jejich různých typů. Tak jako byznys pronikl více do našich běžných životů, jsou také vousy čím dál více akceptovatelné i v podnikatelské sféře. Velký podíl na tom mají muži pracující v Silicon Valley, kde se trend vousů stal téměř novou normou.

Čtěte také: Jak přežít v saku v letním pařáku? Vsaďte na bavlnu a len

Neplatí to ale všude. Výjimkou je například Japonsko, kde vousy netolerují a kromě perfektního oholení musíte přijít i s pečlivě upravenými vlasy.

Vousáč2

Vousy zdůrazní váš charakter

Podobně jako výběr kravaty nebo bot, i vousy mohou poodhalit váš charakter. Zvolit můžete od několikadenního strniště přes plné vousy, až po Garibaldiho délku. Důležité je najít vhodné vyvážení mezi vaší tváří a vzhledem vousů. Vousy umí zvýraznit a podtrhnout vaši osobnost, jsou výrazem mužské sexuality, někdo je ale může považovat za znak dominance či agrese.

V pracovních vztazích je důležité nezapomínat na to, jak váš vzhled působí na kolegy a zákazníky. Vousy vám umožní experimentovat a každý týden nosit jiný sestřih. V byznysu se ale s jejich vzhledem držte raději při zemi. Obecně je lepší nosit spíše kratší či střední délku vousů. Pokud jste příznivcem dlouhé varianty, zvolte spíše kratší sestřih vlasů.

Za takzvané Smart Business Beard je považován styl rovnoměrného pokrytí tváře vousy se stejnou délkou, spíše krátce střižených. Pokud si nejste jisti tím, jaký tvar vousů zvolit, nechte si poradit v profesionálním salonu.

Čím dál více oblíbeným je také knírek. Ať už rovný styl, zatočený, nebo volně rostoucí. Ani knírek ale není v byznysu akceptovatelný v mnoha variacích. Typ Hercule Poirota se stal běžnějším pro muže v kancelářích. Naopak se rozhodně vyvarujte stylu Charlieho Chaplina, či kníru ve stylu Fu Manchu.

Screenshot 2017-07-19 at 10.11.59

Péče o vousy je základ

Úprava vousů je základ v každém ročním období. Pravidelně je zastřihujte, a to nejlépe několikrát za týden, vybavte se speciálními hřebínky a kartáči na vousy. Nůžky a holicí strojek musí být součástí vašeho hygienického balíčku.

Čtěte také: Kraťasy k saku? Víme, co nenosit do práce, až vám bude horko

Zkracování vousů v létě není nutností, pokud se o vousy dobře staráte. Důležitá je jejich čistota. Pořiďte si speciální šampon na vousy, běžný sprchový gel je vysušuje.

Pokud k vysušení pokožky pod vousy dojde, použijte hydratační krém. Zamezíte tak svědění, které především v letních měsících může nabýt na intenzitě. Pro získání lesku a poddajnosti vousů použijte olejíčky. Podpoříte tím jejich kvalitní vzhled.

Screenshot 2017-07-19 at 10.12.10