Úspěšní lidé mají většinou jednu jedinou zásadu, co se jejich víkendů týče – nepracují o nich. Moc dobře si totiž uvědomují, jak je důležité o víkendu vypnout a místo práci se věnovat tomu, co vás zrelaxuje a nabije energií pro další týden.

To se samozřejmě snadno řekne, ale už o něco hůř dělá, víme to moc dobře všichni. Tohle je devět věcí, které byste měli o víkendu vyzkoušet, abyste našli tu správnou rovnováhu a v pondělí byli na nový týden připraveni na 110 procent.

Vstávejte ve stejný čas

Přispat si a dohnat tak spánkový deficit z týdne je lákavé, jenže nepravidelné vstávání může velmi rychle narušit váš biorytmus. Naše tělo se samo prostřednictvím spánkových fází dokáže zařídit tak, abychom se budili odpočatí a svěží. Jedna z těchto fází naši mysl připravuje na to, být vzhůru a ve střehu, což je důvod, proč se často budíme jen chvíli předtím, než zazvoní budík (mozek už je vytrénovaný). Pokud si tedy o víkendu pospíte, budete si nakonec připadat unavení a grogy. Nejenže vám to pokazí volný den, navíc budete i méně produktivní v pondělí, jelikož váš mozek nebude schopný se probudit v obvyklou dobu. Pokud se tedy potřebujete dospat, lepší nápad je jít dřív spát.

Ráno věnujte sami sobě

Vyšetřit si o víkendu nějaký ten čas jen pro sebe – zvlášť pokud máte rodinu – může být hodně složité. Když si ale najdete způsob, jak se věnovat činnosti, kterou máte rádi, a to ještě hned po ránu, budete se cítit šťastnější a budete mít čistou hlavu. A je to také skvělá motivace, proč o víkendu nepřespávat. Přečtěte si noviny, jděte si zaběhat, upečte housky, cokoli.