skip to main content

Vstávejte brzo a neuklízejte. Devět věcí, které úspěšní lidé dělají o víkendu

Minimalizujte domácí práce

Domácí práce mají tu úžasnou vlastnost, že vám dokážou nenápadně zabrat celý víkend. A pokud se tak stane, ztrácíte příležitost k odpočinku a přemýšlení. A co je na tom nejhorší? Skutečnost, že domácí práce se velmi podobají běžné práci. Když se jimi zabýváte celý víkend, znamená to, že jste si naordinovali sedmidenní pracovní týden. Nejlepší způsob, jak se tomu vyhnout, je naplánovat si, co doma uděláte. A to, co nestihnete udělat v přiděleném čase, jednoduše odložte na příští víkend.

Plánujte si malá dobrodružství

Kupte si lístek na koncert nebo do divadla nebo si udělejte rezervaci v novém podniku, který se zrovna otevřel. Místo toho, abyste se potili na běžeckém pásu, si naplánujte výlet. Zkuste zkrátka něco úplně nového nebo něco, co jste nedělali už hodně dlouho. Studie ukazují, že očekávání něčeho neobvyklého velkou měrou přispívá k tomu, že se pro nás daná aktivita stává potěšením. A koneckonců, vědomí, že máte na sobotu naplánovaného něco zábavného, významně zlepší vaši náladu už v pracovním týdnu.

Reklama

Pěstujte nadšení

Dělejte to, co máte rádi. Věnovat se oblíbeným činnostem je skvělý způsob, jak se zbavit stresu a otevřít se jinému způsobu myšlení. Hudba, čtení, psaní, malování nebo jen hra na honěnou s vašimi dětmi může stimulovat vaši mysl a přínos se dostaví hned v následujícím týdnu.

Odpojte se

Odpojit se je vůbec to nejdůležitější, co byste měli o víkendu dělat. Pokud nejste schopni od pátečního večera do pondělního rána alespoň elektronicky opustit svou práci, neopouštíte ji vlastně nikdy.

Předchozí stránka Pokračovat ve čtení 2/3