Legendární dům, legendární cena. Tenhle ikonický dům za 335 milionů dolarů (v přepočtu 8,1 miliardy korun) má za sebou pestrou módní minulost. Nejen, že v něm žil známý francouzský návrhář Pierre Cardin, ale stal se taky vyhledávaným místem pro přepychové večírky, módní show a focení modelek a to proto, že je jiný, tak trochu bublinkový.

Čtěte také: Zátoka přepychu. 5 největších a nejdražších jachet se sjíždí do Monaka

Ne zcela nejdražší (tou je podle žebříčků Villa Leopolda vzdálená jen několik kilometrů od Palais Bulles), ale zato podle některých nejošklivější dům na světě postavil v průběhu let 1975 až 1989 maďarský architekt Antti Lovag ve futuristickém stylu, ke kterému měl dnes už čtyřiadevadesátiletý Cardin vždy blízko.

GettyImages-473037666

I když nebyl návrhář prvním majitelem, tato rezidence vypadá jako kdyby byla na míru ušitá právě jemu. Jeho odvážné modely geometrických tvarů (bubble dress, 1954) se totiž vzhledem podobají právě této „bublinkové“ rezidenci na francouzské Riviéře, všímá si server Realclearlife.com.

1865614

Dům disponuje deseti apartmány, velkou jídelnou a obývacím prostorem s výhledem na zátoku v Cannes, přičemž všechny pokoje jsou vybavené moderními dekoracemi a nábytkem od známých současných designérů, ale taky samotného návrháře, a právě proto se stala rezidence vyhledávaným místem pro umělecká focení a bujaré oslavy.

1865615

Palais Bulles, s celkovou rozlohou 8 500 metrů čtverečních, obklopuje několik zahrad, bazénů a taky amfiteátr s kapacitou 500 míst. Prodej nemovistosti zajišťuje realitní společnost Christie’s International Real Estate.