Vybrat správné auto pro ženu není tak jednoduché, jak by se na první dobrou mohlo zdát. Musí být praktické, bezpečné a rodinné, ale přitom šik.

Redaktorka Forbesu a milovnice aut Michaela Židlický se rozhodla sepsat pár tipů, které auto z aktuální nabídky automobilek si vybrat. Od ženy pro ženy.


Možná přemýšlíte o větším autě, protože se na svůj stávající hatchback cítíte už tak nějak velká. Nebo ještě žádné auto nemáte a chcete investovat do vozu, který vás v příštích letech nezklame v žádné situaci. Co s tím?

Čtěte také: Být jako Bond. Aston Martin vrací na scénu agentův vůz DB5

Dalo by se vybrat mnoho skvělých a šik vozů, a to je možná ten problém. Jestli jste z obrovské nabídky druhů aut a nejrůznějších rad dezorientovaná, nechte to všechno stranou a podívejte se s námi na sedan. Vůz, který vám bude vždy slušet a je pohodlný, krásný, má styl a nejezdí s ním každý. Je prostě něco jako pánský oblek nebo malé černé – nikdy se neobnosí a vždycky bude vypadat dobře.

Navíc v ničem se vám ani dětem nepojede tak komfortně jako právě ve čtyřdveřovém voze se zadním náhonem (4 x 4 je praktická módička, která se připouští). Má velký zavazadlový prostor, vynikající aerodynamiku, dobře se ovládá, včetně parkování, a je bezpečný, především při nárazu zezadu, který utlumí právě oddělený kufr. Správně postavený sedan je zkrátka nejušlechtilejší a nejkultivovanější typ vozu pro běžné cestování ze všech. Taky se na jeho vlastnostech, třeba u Mercedesu, maká přes 80 let!

Vybrala jsem jich pro vás šest. Bez kompromisu. Nebojte se a sáhněte prostě po tom nejlepším.

#forbeswomenontheroad #newlove

Mercedes-Benz třídy C
    

Mercedes je přístav v bouři, když do něj sednete, ucítíte klid, i když to venku fičí. Luxus a maximální pohodlí všude kolem, perfektní jízdní vlatnosti opravdové limuzíny. Měla jsem tři a na čtvrtý se v budoucnu moc těším.

Plus: Cool pedálová ruční brzda.

BMW řady 3

Komfort a zážitek z jízdy. Pokud jste řidička, která se nebojí trochu šlápnout na plyn, tohle je auto pro vás. Lehce nervózní, svižné, moderní a dokonale vyrobené. Zkrátka divoká limuzína.

Tip: Chtějte benzinový šestiválec v manuálu.

Alfa Romeo Giulia

Alfa je jiná. Neptejte se proč, prostě je. Muži vám ji budou v dobrém závidět a obdivovat spolu ji i vás. Jestli umíte žít srdcem, z tohohle auta plného emocí budete mít obrovskou radost.

#čtyřlístekproještěvětšíštěstí

Jaguar XE

Pohodlný, neokoukaný a skvěle jezdí. Téhle šelmy se není potřeba bát, je zábavná, ušlechtilá, kultivovaná a vyladěná do maxima.

Plus: Aerodynamika a proporce elegantní kočky.

Audi A4

Audi je synonymum pro 4 x 4. Má špičkovou techniku a je precizně zpracované. Někdo by řekl, že je nudně dokonalé. A to rozhodně není výtka.

Plus: Průkopnické spojení moderní technologie a krásy.

Volvo S60

Vždycky s přívlastkem bezpečné. A dnes i vybraně designové uvnitř, moderní se všemi současnými trendy, teď už s předním náhonem, nebo 4 x 4, ale zato pouze v benzinu. Intuitivní, svěží a nezatížené předsudky.

#skandinávskýdesignnacestách

P. S. Pokud jezdíte častěji po dálnici než ve městě, jděte do vyšší třídy (Mercedes-Benz E, BMW 5, Jaguar XF, Audi A6, Volvo S90).