Jen si tu scénu představte. V kině běží kultovní akční film. Hlavní hrdina vytahuje z kapsy telefon. Nájezd kamery a velký detail na logo. Celý svět ten mobil vidí. A chce. Film se jmenuje Spectre, hrdina je James Bond a mobil má značku – jakou vlastně? To se zatím neví. Jisté je jen to, že v příštím díle bondovky si nezahraje telefon od společnosti Sony Mobile. Herci Danielu Craigovi totiž nepřipadá dost cool.

James Bond1

Craig je neústupný muž. Od Sony za to mohl dostat pět milionů dolarů na ruku, ale odmítl to. Vyplývá to z emailů, které se dostaly na veřejnost po loňském hackerském útoku na Sony Pictures. První email naznačuje, že se viceprezident pro marketing George Leon sešel s Craigem, režisérem Samem Mendesem a dcerou producenta filmu Barbarou Broccoli, aby spolu probrali případný product placement. Měl to být kontrakt za 18 milionů dolarů plus odměna pro Craiga.

Asi se moc nezadařilo, protože další email od Andrewa Gumperta, vysoce postaveného manažera filmové společnosti Columbia Pictures, je už dost jednoznačný. Nejdřív zmiňuje konkurenční nabídku od Samsungu a pak to vezme pěkně zostra: „Nejde tady jenom o peníze. Jak asi víte, hraje v tom roli i umělecká stránka. Sam a Daniel nechtějí ve filmu mobil od Sony. Uvažují při tom asi takhle: James Bond používá jen to nejlepší a podle nich telefon značky Sony není ten nejlepší.“

Takže, jestli chcete stejně cool telefon, jako má Bond, ještě si chvíli počkejte. Zatím se můžete alespoň najíst jako on. Tady je 72 evropských restaurací, které vám to umožní.

Čtěte více

Aston Martin odhalil nový vůz Jamese Bonda. V kinech bude za rok

Od Popelky ke Gordonu Gekkovi: devatero filmových bot, které ovlivnily módu