Myslíte si, že v oblékání se už nedá vymyslet nic jiného? Tak to jste na omylu, jak se ukazuje, u funkčního oblečení se pořád vylepšovat dá. A za dobrý nápad jsou lidé opravdu ochotni zaplatit.

bunda gif

Chicagští návrháři ze společnosti BauBax představili na crowdfundingovém webu Kickstarter víceúčelovou bundu, která má nositeli ulehčit cestování. Mezi její vychytávky patří všitý nafukovací krční polštářek nebo všitá maska na oči, abyste si pohodlně pospali ve vlaku nebo letadle, vyhřívané kapsy nebo neoprenová termokapsa, do níž si odložíte drink v plechovce. A samozřejmě spousta užitečných kapsiček: na pas, mobil, iPad, nabíječku, polštářek, sluneční brýle nebo držátka na sluchátka.

BauBax hodlá tuhle bundu vyrábět v dámské a pánské verzi a v několika verzích – na trh přijde buď jako tepláková bunda, ta stojí nejmíň – 129 dolarů –, nebo jako větrovka, bomber či sportovní sako za 149 dolarů.

Ať už v jakékoli formě, s tímhle kusem oblečení byste prostě měli mít přehledně a po ruce všechno, co při cestování potřebujete. A kromě toho jsou hezké. Takže není divu, že se od 3. září, kdy BauBax kampaň spustil, strhla lavina předběžných objednávek. Za den vybrala společnost přes devět milionů dolarů a předobjednávky má téměř od 45 000 přispěvatelů ze 75 zemí světa.

„Díky vám všem je BauBax nejúspěšnější oděvní projekt v historii crowdfundingu,“ napsali návrháři na crowdfundingovou stránku. Další vylepšení prý přidají na základě připomínek, které na Kickstarteru od lidí dostali.

bunda 2

BauBax se netají ambiciózními plány: „Jsme mladí a chceme ve světě vyorat svou brázdu!“ a od poloviny příštího roku hodlají začít vyrábět technologické oblečení. Bude třeba měřit teplotu a komunikovat s chytrým termostatem v domácnosti, jakou vnitřní teplotu nastavit, než majitel přijde domů. Nebo zjistí, které svaly při cvičení jeho nositel zapojuje nejvíc.