Austin Russell, zakladatel a CEO automotive technologické společnosti Luminar a společnosti Integrated Whale Media Investments, získal majoritní podíl ve společnosti Forbes Global Media Holdings. Transakce firmu ohodnotila na 800 milionů dolarů, informoval portál BusinessWire.

Russell ve společnosti získal 82procentní podíl. „Více než sto let je časopis Forbes autoritou, která představuje úspěch a obchodní novinky v celosvětovém měřítku, a je mi ctí, že mě majitelé vybrali za nového správce značky,“ napsal v oficiálním vyjádření nový majoritní vlastník.

„Úspěch by dnes již neměl představovat hromadění bohatství za každou cenu, ale měl by být definován tím, jak se vytváří hodnota a jaké pozitivní efekty může mít. Doufám, že časopis Forbes bude moci i nadále ještě lépe sloužit svým čtenářům tím, že v rámci tohoto poslání bude pomáhat objektivně informovat, oceňovat a vyzývat lídry, aby řešili největší výzvy společnosti, a to prostřednictvím kvalitního obsahu i platforem pro svou komunitu zaměřenou k podnikání,“ dodal ve svém prohlášení.

Russell se už v minulosti objevil na titulce Forbesu, v roce 2018 byl členem žebříčku 30 pod 30 a v roce 2020 debutoval v žebříčku nejbohatších lidí světa jako nejmladší self-made miliardář.

Svou firmu založil jako sedmnáctiletý. Už jako třináctiletý však podal první patent – systém na recyklaci podzemní vody, který zachytával vodu z postřikovačů a šetřil ji pro zahradu.

Namísto střední školy strávil teenagerská léta na Kalifornské univerzitě v laserovém institutu. Na Stanfordu začal studium fyziky, ale odešel už v polovině prvního ročníku a založil Luminar, krátce poté, co získal řidičský průkaz.

V prosinci 2020 vstoupila jeho firma, zaměřená na praktičtější laserové senzory pro auta, na technologickou burzu Nasdaq.

Ve Forbesu Russella uvítal také šéf společnosti Forbes Media Steve Forbes, který je zároveň šéfredaktorem Forbesu. „Je to dynamický podnikatel a myšlenkový lídr, který od základů vybudoval špičkový podnik ve svém odvětví. Jeho energie a vize umožní časopisu Forbes pokračovat a zlepšovat vynikající práci, kterou jsme známi.“

Českou mutaci magazínu Forbes vydává nakladatelství MediaRey SE na základě licence od Forbes Media.