Judy Faulkner, miliardářka a zakladatelka společnosti Epic Systems, je průkopnicí v oblasti elektronického zpracování lékařských záznamů. Tomuhle odvětví vévodí už několik desítek let, ovšem s příchodem pandemie se na poli digitální zdravotní péče strhl zuřivý zápas, který by ji nakonec mohl připravit o místo na výsluní.

V malém ospalém městečku jménem Verona kousek od wisconsinského Madisonu se nachází sídlo společnosti Epic Systems. Jejím areálem o rozloze 4452 kilometrů čtverečních se právě rozezněla vítězná přehlídka žesťových nástrojů.

Píše se únor 2020 – kromě Číny a několika neblahých výletních lodí není ještě po pandemii, která má brzy zachvátit svět, ani památky. V Epicu se jako vždy už od rána jede naplno. Když se ale začnou po halách linout povědomé tóny barokního svatebního pochodu, všech 10 700 zaměstnanců rázem zanechá práce a zaposlouchá se.

Následuje hlášení o novém klientovi: floridská společnost AdventHealth plánuje ve svých 37 nemocnicích nasadit systém na elektronické zpracování zdravotních dat od Epicu. Jeho instalace zabere přes tři roky a bude stát kolem 650 milionů dolarů – nepočítaje další milionové roční náklady na údržbu.