Nový notebook Asus Vivobook S 15 s umělou inteligencí se v Česku začne prodávat už 18. června. Dobrá zpráva pro zákazníky, kteří na technologickou novinku čekají, je možnost předobjednávek začínajících už 21. května 2024.

V technologickém průmyslu se již více než rok mluví o umělé inteligenci. První notebooky připravené na AI se na trhu objevily loni v prosinci a dnes se model Asus Vivobook S 15 stává průkopníkem trhu s nejnovějšími Copilot+ PC nové generace.

Asus Vivobook S 15, který je vybaven řadou špičkových softwarových AI funkcí od společnosti Microsoft, jako jsou Copilot, Live Captions a Recall, nabízí nejen působivé funkce, ale vyniká také hardwarovou výbavou. Pojďme se na něj podívat blíž:

  • Prodloužená výdrž baterie: Vivobook S 15 se může pochlubit působivou výdrží baterie více než sedmnáct hodin, čímž překonává Apple MacBook přibližně o deset procent.
  • Úžasný displej: Všechny konfigurace modelu Vivobook S 15 jsou vybaveny OLED displejem s rozlišením 3K, který nabízí výjimečný zážitek ze sledování obsahu. Tento displej je navíc navržen s ohledem na péči o zrak a ve srovnání s běžnými LCD displeji vyzařuje o sedmdesát procent méně modrého světla.
  • Kompletní výbava konektorů: Pro snadné připojení k příslušenství je Vivobook S 15 vybaven čtyřmi porty USB, portem HDMI, čtečkou microSD karet a audio konektorem.

Vivobook S 15 kombinuje pokročilá vylepšení umělé inteligence se špičkovým hardwarem, takže je vynikající volbou pro práci, zábavu a celkovou spokojenost uživatelů.

Generační změna v technologickém průmyslu

Díky spuštění revolučního nástroje ChatGPT, který představil velký jazykový model masám a odstartoval generační změnu v technologickém průmyslu, překonal výpočetní výkon datových center očekávání.

Více než šedesát procent operací je nyní prováděno v cloudu, což vede k nárůstu nákladů na předplatné, protože stále více služeb využívajících AI je k dispozici online.

Například účet za cloudové služby průměrného tvůrce obsahu je dnes o dvě stě procent vyšší než jeho výdaje za hudbu a streamovací služby. Tento trend bude pravděpodobně pokračovat, pokud se některé výpočetní úlohy nepřesunou na lokální PC systémy.

Kombinace cloudových a lokálních služeb tak bude nákladově efektivnější a bezpečnější, protože služby a aplikace budou spouštět procesy umělé inteligence lokálně.

Premiéra procesoru Qualcomm ARM

Nová generace Copilot+ PC znamená premiéru procesoru Qualcomm Snapdragon X Elite – prvního procesoru navrženého pro provoz systému „Windows on ARM“.

Techničtí nadšenci o tomto okamžiku sní již několik let a chválí si hlavní výhody oproti běžným notebookům, jako jsou vyšší výkon při nižší spotřebě energie a výrazně delší výdrž baterie.

Přesněji řečeno, procesory ARM nabízejí ve srovnání se svými konkurenty výrazně lepší energetickou účinnost a dosahují špičkového výkonu s pouhou třetinou spotřeby energie. To znamená neuvěřitelnou výdrž baterie.

Stejně jako smartphony nabízejí i notebooky s procesory ARM vynikající dobu provozu a dobu v pohotovostním režimu v řádu desítek hodin – to je docela rozdíl oproti tomu, na co jste dnes zvyklí. Vivobook S15 S5507 je první model svého druhu, který si můžete předobjednat již dnes.

Hlavní parametry modelu Vivobook S 15
OS: Windows 11 Pro
CPU: Qualcomm Snapdragon X Elite
RAM: 16 nebo 32 GB LPDDR5x
Úložiště: 1 nebo 2 TB PCIe Gen 4
Displej: 3K OLED 120Hz, 16:9
Baterie: 70 Wh (výdrž baterie více než 17 hodin)
Konektory: 2x USB4, 2x USB 3.2 Gen1 Type A, 1x čtečka Micro SD karet, 1x HDMI 2.1, 1x 3,5mm audiokonektor
Rozměry: 352 x 227 x 14,7- 15 mm
Hmotnost: 1,5 kg
Materiál: kov
Doporučená cena: od 35 990 Kč vč. DPH