skip to main content
Jak být lepší

Vyhněte se rodině a přispějte na charitu. 9 rad, jak přežít prezidentské volby

Reklama

Volební období není jednoduché a zvlášť to, kterým procházíme teď. Český národ, který by měl být jednotný, se na pár dní rozdělil na dva tábory, které se často nemůžou vystát. Sepsali jsme proto pár základních pravidel, jak volby přežít v klidu a nepřijít při nich o rozum.

Žádné rodinné návštěvy
Máte o víkendu v plánu navštívit příbuzné? Tak to rychle zrušte. I když jste jedna krev, neznamená to, že musíte mít stejný názor na politiku. Zbytečně tedy nenabíhejte do situací, které by nemusely dopadnout dobře.

Čtěte také: 10 zásad moderního gentlemana. David Beckham a Tom Ford radí, jak na to

Vyhněte se sociálním sítím
Pokud se chcete ušetřit náhlých ataků vzteku (nebo dokonce agrese), rozhodně nezapínejte Facebook ani Twitter. A když už ano, nečtěte diskuse.

Nevnímejte ani příspěvky svých přátel. Přijít o osobní vztahy kvůli odlišnému politickému vidění nestojí za to.

Nechte si vše pro sebe
„Jsou dvě věci, o kterých dospělý člověk nemluví, o výši svého platu a o tom, koho bude volit,“ říká uznávaný britský spisovatel a herec Stephen Fry. Inspirativní, nemyslíte?

Myslete na minulost
Letos slavíme 100 let od založení našeho státu. Vzpomeňte si na události, které jsme jako národ přestáli společně. Co je proti tomu pět let?

Reklama

Dělejte dobro
Pokud máte obavy, že nezvítězí (nebo nezvítězil) váš kandidát, přispějte na věci, kterým věříte a vítězný kandidát je nepodporuje. Alespoň trochu vyvážíte ručičky vah.

Terapie láskou
Zasvěťte celý víkend někomu, koho máte rádi. Nebo svému psovi či kočce. Jestli nemáte ani jedno z výše jmenovaných, pořád jsou tu tisíce videí koťátek na YouTube.

Pryč z civilizace
V pátek odvolte jako jedni z prvních a hned vyrazte na víkend pryč. Ideálně do zahraničí, kde se nesetkáte s nikým, kdo by s vámi chtěl zapříst debatu o možném výsledku voleb. Nebo na samotu do lesa. Někam, kde v okruhu 10 kilometrů potkáte maximálně zajíce a srnky.

Volby nejsou všechno
Nezapomínejte, že ať už vyhraje kdokoli, svět kolem vás vám pořád může nabídnout spoustu příjemných možností. Věnujte se víc rodině, zapište se na nový kurz, naplánujte dovolenou… Investujte svůj čas do něčeho, co pro vás i okolí bude znamenat lepší budoucnost bez ohledu na politickou situaci.

Anebo se dejte se na meditaci.

Reklama
Reklama