Jestli někdo v plné síle ukázal sílu nových obsahových platforem, je to Khabane „Khaby“ Lame. Ten doslova dobyl TikTok, aniž by řekl jediné slovo – vše díky své ikonické mimice a gestikulaci.

Dvaadvacetiletý rodák ze Senegalu se s rodiči přestěhoval do Itálie, kde zastával ještě před vypuknutím pandemie pozici dělníka v továrně. V březnu 2020 o ni však přišel a místo hledání práce nové se uchýlil na TikTok. Tam má dnes 130 milionů sledujících a je druhým nesledovanějším tvůrcem světa.

I díky tomu už se lze o jeho působení bavit jako o slušném byznysu, přinášejícím miliony dolarů nejen díky reklamám. Khaby například spolupracuje s módní značkou Boss, jejíž tváří je společně s Kendall Jenner.

Komediální tvůrce, jehož vzory jsou Will Smith a Eddie Murphy, zavítá u příležitosti Global Social Awards do Prahy. Událost se bude skládat z marketingové konference a galavečera. Na konferenci 24. května bude sdílet své poznatky například Khabyho manažer Alessandro Riggio, britský influencer a investor Caspar Lee nebo česká supermodelka Karolína Kurková.

Ta bude zároveň provázet finálovým galavečerem následující den, kde budou oceněni tvůrci měnící tvář sociálních médií. Forbes je mediálním partnerem akce.