skip to main content

Vyhoďte to! Jak na minimalismus a další dva tipy na večerní podívanou

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřeklikáváte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz

Dnes má pro vás tipy na dva filmy a jeden seriál redaktorka Nela Vítová

The Minimalists: Méně je teď a tady
(Netflix, 53 minut, 2021)

Reklama

Věděli jste, že průměrná americká rodina má doma více než 300 tisíc věcí? Zdá se to neuvěřitelné, ale zkuste se zamyslet, kolik byste napočítali vy, kdybyste ze svých šuplíků, skříní a sklepů vytahali všechno nepotřebné harampádí, které má nulový užitek a posledních deset let na sebe jen chytá prach. 

Může ale méně věcí vést k plnohodnotnějšímu životu? Jednoznačně ano. Důvody vysvětluje padesátiminutový dokument z dílny amerického dua, které si říká The Minimalists. Stojí za ním dlouholetí přátelé Joshua Fields Millburn a Ryan Nicodemus, kteří před deseti lety opustili svou dobře placenou práci v korporátu a místo toho se rozhodli začít lidem pomáhat s novým nastavením mysli.

Ve svém nejnovějším filmovém počinu rozvádějí myšlenku, že méně je někdy více. Zjednodušení našeho života podle nich neznamená, že o hodně věcí přijdeme, ale že nám naopak přinese víc času na věci, které za to stojí.

Spoiler alert! Pokud se vrhnete na divokou čistku vašich sklepů a šatníků a zůstanete kvůli tomu vzhůru do tří do rána, není vina na naší straně.

Reklama

New Amsterdam 
(Netflix, jeden díl cca 45 minut, 2018-2021)

Jak obtížné je řídit velkou veřejnou nemocnici v New Yorku, zatímco člověk prodělává tu nejnáročnější léčbu rakoviny? O něco snažší, když jste workoholik posedlý svou prací, ale pořád hodně náročné. 

Americké drama inspirované knihou Erica Manheimera Twelve Patients: Life and Death at Bellevue Hospital popisuje příběh lékaře Maxe Goodwina. Ten má jako nový ředitel jedné z nejstarších nemocnic ve Spojených státech jediný cíl: zajistit kompletní reformu zdravotnictví, aby mohla být všem pacientům poskytnuta co nejlepší péče.

Tedy i těm, kteří si to z finančních důvodů nemohou dovolit. 

Greyhound
(Apple TV+, 91 minut, 2020)

Jestli patříte mezi skalní fanoušky Toma Hankse, neměl by vám uniknout napínavý snímek Greyhound, který dokázal akci a vzrušení vměstnat i do pouhých 90 minut. Příběh je navíc inspirován skutečnými událostmi z druhé světové války.

Držitel dvou Oscarů tentokrát ztvárnil Ernesta Krause, velitele amerického torpédoborce Greyhound, jehož cílem je přes Atlantik ochránit zásobovací konvoj pro spojenecké jednotky, vysílené po tvrdé bitvě.

Reklama
Reklama