Do režimu Out of Office se tentokrát hlásí šéfka Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek, viceprezidentka celosvětové asociace podnikatelek FCEM, spolumajitelka moravské firmy Dynamic Group a podle našeho žebříčku jedna z nejvlivnějších žen Česka – Kateřina Haring.

Zjistěte, čím ji zaujala výstava v bratislavské Danubianě, proč v její lednici nechybějí olivy i proč nedá dopustit na klasiku – tužku a poznámkový blok.

Můj osobní styl v oblékání

Hodně záleží na tom, co mě v průběhu dne čeká. Pokud je to jednání, mám ráda šaty a nebojím se je kombinovat i s teniskami – hlavně když běhám po městě, ráda totiž chodím pěšky. Miluju lodičky na vysokém podpatku, ale je mi líto si boty ničit na kočičích hlavách, v tom je Praha opravdu drsná.

Pokud mě čeká práce celý den jen v kanceláři, nejlepší jsou džíny a podle ročního období buď tričko, nebo svetr. Pak ale klidně i dvanácticentimetrové podpatky, ve kterých se po koberci chodí lépe než po ulici.

Nejvíce si užívám zasedání podnikatelek FCEM různě po světě, účastní se ho ženy ze všech kontinentů. Tam mám možnost předvést um našich návrhářů. Bývám marnivá a šatník promýšlím opravdu s předstihem.

Místo, kam nejraději cestuji

Ráda poznávám nová místa a země, kde jsem ještě nebyla. Baví mě i místa, kde nepotkáte živou duši. Jedinou tradicí je lokace, kam se vracíme přes dvacet let pravidelně – lyžování ve Val Thorens.

Známe i další letoviska v Itálii, Rakousku i ve Švýcarsku, ale vždy se jen přesvědčíme, že co do podmínek i krásy se našemu oblíbenému francouzskému středisku nic nevyrovná. Je to podle nás nejlepší lyžování v Evropě.

Val Thorens

Hudební album, po kterém vždy ráda sáhnu

Queen, U2, Aerosmith, Metallica, Rolling Stones, Ozzy Osbourne. Když někam letím, poslechnu si i klasiku, při které si mnohdy uvědomím, jak její motivy převzaly moderní kapely. Hudbu mám ráda a poslouchám asi vše kromě country.

Oblíbený suvenýr, který jsem si přivezla z cest

Suvenýry jsem vždy nakupovala pro zbytek rodiny, ne pro sebe. Vždy mě potěší, když pak vidím, že je mají vystavené a že je nevyhodili.

Předmět, bez kterého nemůžu být

Dovedu být asi bez čehokoli, v tom mě covid dost vyškolil. Možná tedy tužka a poznámkový blok. 

Nejlepší kniha a podcast

Nemám nejlepší knihu, ale čas od času mám štěstí na knihy, které přečtu doslova za noc, třeba Stoletého staříka, který vylezl oknem či Analfabetku. Posledně to byla Chata ve Švýcarsku. Ta mi hodně připomněla chvíle, kdy jsme se s manželem seznámili.

Mám i slušnou sbírku seberozvojových knih, z nichž se ráda vracím k Pozitivnímu myšlení od Dr. Murphyho. No a nejlepší podcast je přece ten můj – Podnikatelka. Nově jsem začala natáčet i se zahraničními podnikatelkami v angličtině.

Moc ráda ale poslouchám i další. Vybírám si podle tématu, co mě momentálně zajímá, nejen byznys, ale i historie. Sleduji třeba rozhovory Robina Čumpelíka na kanálu Inovace Republiky.

V mé lednici vždy najdete

Šampaňské, bílé víno, minimálně dva druhy sýra, a když je nesním, tak i olivy.

Poslední věc, kterou jsem si koupila na sebe

Lodičky Aquazzura Electrique pump 105 na Česko-Slovenský ples. Než článek vyjde, určitě přibudou další věci, na které mám teď zálusk. Jen si říkám, že je nepotřebuji… Tak uvidíme, zda odolám.

Aquazzura

Předmět, se kterým se nikdy nerozloučím

Momentálně tablet ReMarkable. Jsem s ním maximálně spokojená a byla to skvělá investice. Ráda píšu tužkou na papír, což tenhle simuluje dokonale.

Navíc převádí rukou psaný text do elektronického. Poznámky si pak třídím podle projektů a firem, vše na jednom místě a přehledně. Vejdou se tam i všechny prezentace, ke kterým si mohu dělat poznámky. A když mám chvíli, mohu do něj nahrát e-booky.

remarkable

Film nebo kulturní akce, které mě v poslední době obohatily a donutily se zamyslet

Mám moc ráda výtvarné umění, chodím ale i do divadla a do kina. Máme dospívající dceru, takže také dost sleduju, co ji zajímá, abych se lépe dostala na její vlnu, pochopila, co řeší, a třeba včas zasáhla nebo jí něco vysvětlila.

Z filmů mně dostal Circle, celkově mám ale raději komedie a pohádky. Nadšená jsem byla také třeba z Louvru v Abú Dhabí, kde jsem strávila doslova celý den, a ještě mi to bylo málo.

Úžasná byla rovněž instalace van Gogha ve Vídni, kombinace tradičního umění a moderní interpretace formou promítání a prolínání obrazů, která vás doslova vtáhla do děje.

Moc se mi líbilo v muzeu moderního umění Danubiana. Šlo o retrospektivní výstavu o Mariánu Vargovi. Známého slovenského skladatele a hudebníka uznával i tehdejší Západ a byl snad nejlepší klávesista doby. V Československu skládal hudbu k filmům a divadelním i televizním inscenacím, jejich kapela patřila v sedmdesátých letech k těm nejpokrokovějším.

Je fajn uvědomit si souvislosti a připomenout si historii. Navíc v rámci výstavy byla i spousta dalších instalací soch a obrazů, včetně těch od Andyho Warhola.