skip to main content
Jak být lepší

Výzva: Týden bez zrušených schůzek

1 minuta čtení

Určitě to děláte také. Máte naplánovanou schůzku a na poslední chvíli ji z nějakého důvodu zrušíte.

A proč také ne, když je to tak jednoduché. S telefony v ruce můžete rušit schůzky, aniž byste museli s druhými mluvit nebo je vidět. Prostě napíšete „Dnes to nedám“ nebo „Promiň, ale není mi dobře, nedorazím“, a je to.

Reklama

I když je jasné, že v některých případech schůzku zrušit musíte (jste třeba opravdu nemocní nebo vám do cesty přijde jiná urgentní komplikace), neříká to o vás nic moc dobrého.

Zaprvé nutíte ostatní, aby si kvůli vám změnili program. Dále ukazujete, že si nezvládáte organizovat svůj čas, a také působíte nedůvěryhodně, protože nedodržujete, co jste slíbili.

Reklama

Proto pro vás máme jednoduchou týdenní výzvu: Dojděte na všechny schůzky, které jste si naplánovali, a žádnou – ať už pracovní, nebo osobní – nerušte.

Uvidíte, že vám týden bez jejich rušení ukáže, které jsou zbytečné a kterých se naopak stojí za to účastnit. Třeba se po tomto týdnu naučíte zbytečné mítinky odmítat.

Pokud po tomto týdnu zjistíte, že jste měli nutkání schůzky rušit, příště se při jejich plánování raději dvakrát zamyslete, zda je můžete všechny zvládnout.

Jak se vám výzva plnila, nám napište na jakbytlepsi@forbes.cz nebo do naší facebookové skupiny.

Reklama
Reklama