„Můžu být šťastný 100 dní v kuse?“ zeptal se jednoho dne sám sebe zakladatel výzvy #100happydays Dmitry Golubnichy. Vadilo mu, že si pořád na všechno stěžuje, a to i přesto, že je kolem něj tolik věcí, ze kterých by se měl radovat.

Rozhodl se tedy, že během následujících 100 dní zažije každý den něco pozitivního. Nehledě na to, jak banální ta věc bude. Aby se mu výzva dobře plnila, každý pozitivní zážitek sdílel na sociálních sítích pod hashtagem #100happydays. Ten prý funguje skvěle jako sociální kontrola od ostatních.

Výsledek? Po 100 dnech viděl něco pozitivního i v malých věcech. Dokázal se radovat třeba i z toho, že rozesmál přítelkyni. Uvědomil si, že hezké chvíle jsou všude, pokud jsme jim otevřeni. Pochopil, co ho v životě vlastně baví a co mu přináší radost.

Mimochodem, podle této studie má zapisování si šťastných momentů pozitivní (a dlouhodobý) vliv na naši náladu. A podporuje to i dalších osm milionů lidí z celého světa, kteří se do jeho výzvy zapojili. Budete další? Sdílejte své šťastné momenty na sociálních sítích nebo si je zapisujte pro sebe tabulky.

Až budete s výzvou hotovi, napište nám na jakbytlepsi@forbes.cz, co vám dala a jak se vám vlastně plnila. Hodně štěstí!