Čtyřkař, který odjel studovat střední školu do Ameriky, aby se vrátil a otevřel si školy vlastní. I tak se dá zjednodušeně popsat neuvěřitelný příběh Ondřeje Kanii.

Šestadvacetiletý podnikatel stojí za vzdělávací skupinou JK Education, která kromě konzultační činnosti a posílání studentů do zahraničí provozuje i tři vlastní soukromé školy a na podzim otevře na Slovensku další. Sám je přitom teprve druhým člověkem z rodiny, který dokončil střední školu.

„Když vzejdete z ničeho, a to nejen finančně, ale i z hlediska profesní motivace, máte každý den pocit, že někdo přijde a vezme vám to, co máte. Snažím se proto do naší firmy i do našich škol šířit mentalitu, že máme být vděční, že budujeme něco, o co se před námi nikdo nepokusil. Kdo z česko-slovenského prostoru může říct, že během tří let založil čtyři školy?“ říká Kania v dalším díle Forbes Byznys podcastu.

Dá se v prostředí českého školství zbohatnout? Otevře Ondřej Kania vlastní univerzitu? A proč si myslí, že by mu vysokoškolský titul spíš uškodil? Poslechněte si celý podcast.