Jedno se musí nechat, co se týče ohlašování nových věcí, je Elon Musk třída. V pondělí odpoledne se na jeho twitterovém účtu objevila celkem obyčejná zpráva o tom, že pojede do Číny. A chvilku na to přišla bomba – majitel Tesly jednoduše oznámil, že jeho společnost chystá „něco velkého“ – že to nebude auto a že víc se všichni dozvíme 30. dubna.

A opět se ukázalo i to, že Muskovy tweety mají schopnost pohnout nejen jeho fanoušky, ale i trhem. Cena akcií Tesly okamžitě stoupla o 3 % na 190 dolarů. Stále ale zůstává poměrně daleko za svým rekordem, kterého dosáhla loni v září – tehdy jedna akcie stála 280 dolarů.

Zatím není jasné, co Tesla na konci dubna představí, Musk už ale dřív naznačil, že by rád začal prodávat speciální baterie, ve kterých by domácnosti mohly shromažďovat energii z vlastních solárních panelů.

Muskovi fanoušci na Twitteru jdou ale při tipování toho, co vizionář – který proslul i tím, že chce lidi dovézt na Mars – chystá, mnohem dál. Pod hashtagem #TeslaNewProductGuesses můžete narazit na návrhy, jako jsou hoverboardy (levitující skateboardy z Návratu do budoucnosti ), tzv. proudový kapacitátor (další vynález profesora Browna, díky kterému se dá cestovat v čase), výtahy do vesmíru, létající košťata, tachyonové paprsky (ty fungují zatím jen ve Star Treku nebo Červeném trpaslíku) a další. Tohle jsou ty nejvtipnější tipy:


O Elonu Muskovi si můžete přečíst i tyto články:

Zakladatel Tesly Elon Musk: Lidem nakonec pravděpodobně zakážou řídit auta

Elon Musk si jako dítě zamiloval sci-fi. Teď mění svět a chce letět na Mars