Znáte výraz „chucpe“? V jidiš znamená drzost v kombinaci s dravostí. A právě touhle vlastností překypuje Adam Neumann, bývalý CEO miliardového startupu WeWork. Podle jeho osudů teď Apple TV natočilo seriál s Jaredem Letem a Anne Hathaway v hlavní roli.

Pokud si pustíte jakýkoliv rozhovor s Neumannem, pochopíte, jak mistrovsky se do něj Leto převtělil, včetně izraelského přízvuku. Zakladatel sítě coworkingových center měl až magnetickou schopnost přesvědčit kohokoliv. Ale zároveň nedokázal svou, mírně řečeno, dynamickou povahu zkrotit a vybudoval uvnitř své společnosti nezdravý kult osobnosti.

To, co se dělo uvnitř WeWork, strhlo velký mediální zájem. O Adamu Neumannovi a jeho ženě vyšly dvě knihy, dva dokumentární filmy a sedmidílný podcast. A teď je ztělesňují v applovském seriálu ty nejžádanější hollywoodské hvězdy.

Už po zhlédnutí prvního dílu vám začne docházet, proč musela nakonec dozorčí rada odvolat Neumanna od kormidla jeho vlastní firmy. Proniknete také hlouběji do světa velmi zámožných Američanů, kteří podobně jako Gwyneth Paltrow, propadli do spárů luxusní ezoteriky. Ostatně, manželka a múza Adama Neumanna Rebekah je sestřenicí téhle slavné hollywoodské herečky.

Dojde vám, proč byl WeWork oceněn jako jedna z nejhodnotnějších privátně vlastněných firem, než tedy zažila svůj sešup dolů. Je to hlavně kvůli tomu, že Adam Neumann je geniální performer, který by přesvědčil i mrtvého.

Proto mu spolknete i s navijákem, proč potřeboval létat soukromým letadlem za šedesát milionů dolarů a chovat se ve své firmě tak, že by mu to možná záviděl i Ludvík XIV., alias král Slunce.

A stejně jako je Neumann okouzlující, tak je nesnesitelně zahleděný pouze sám do sebe. To však nevadí jeho manželce, kterou Anne Hathaway mluví o oktávu níž, než jak je posazen její přirozený hlas. To, abyste si dovedli představit intonaci, s jakou hovoří elitní dámy newyorské smetánky.

Navzdory tomu, že WeWork nakonec excentrického Neumanna i jeho manželku vyhodil a společnost také následkem pandemie ztratila okolo dvou miliard dolarů, máte po zhlédnutí applovského seriálu chuť založit si vlastní byznys.

Nebo aspoň přesvědčit kolegu, aby za vás vzal nějaký nepříjemný pracovní úkol, a vy si tak mohli vyzkoušet, zda máte alespoň kousek přesvědčovacího talentu Jareda Leta.