skip to main content
Breaking News

UDI postaví pro WeDo u D1 překladiště za půl miliardy. Jeho kapacitu to má zdvojnásobit

Logistický operátor WeDo spolu s developerem UDI Group vybuduje u  dálnice D1 blízko Prahy centrální překladiště zásilek a regionální depo s automatickým tříděním zásilek za zhruba půl miliardy korun. Fungovat by mělo od jara příštího roku a mělo by zvýšit přepravní kapacitu operátora na dvojnásobek. Uvedli to dnes zástupci firem na tiskové konferenci.

Budova haly na 34. exitu D1 u Ostředku bude disponovat 9000 m2 zastavěné plochy a dalšími 12 tisíc metrů čtverečních venkovní manipulační plochy. „Nový superhub je hlavně investice do budoucnosti společnosti WeDo, protože plánujeme zvyšovat kapacitu a zároveň neslevit z požadavků na kvalitu služeb. Překladiště vybavíme moderní technologií, která zvládne roztřídit nejméně 10 tisíc zásilek za hodinu s téměř nulovou chybovostí, čímž se zařadí k logistické špičce v zemi,“ uvedl ředitel WeDo Daniel Mareš.

Reklama

Sázava Logistics Park u Ostředku, který je jedním z mála nyní vznikajících parků na D1, počítá kromě třídírny balíků pro WeDo se třemi dalšími halami. Celkem areál nabídne 50 tisíc metrů čtverečnách skladovacích ploch, UDI Group do jeho výstavby investuje celkem miliardu korun. S budoucími nájemci dalších hal ještě developer jedná. Až bude obsazený zhruba z 80 procent, počítá s jeho prodejem.

Reklama

„Umístění areálu přímo na sjezdu z D1 jen 20 minut jízdy od Prahy předurčuje areál pro logistiku. Výhodou je především to, že kamiony nebudou nijak zatěžovat silnice nižších tříd,“ uvedla ředitelka komunikace UDI Group Marcela Fialková. Haly podle ní ale samozřejmě mohou sloužit také pro lehkou průmyslovou výrobu.

UDI Group aktuálně investuje do logistiky v Česku kolem 3,2 miliardy korun. Kromě čtyř hal u Ostředku vzniká další areál se třemi halami s  celkem 135 tisíc metrů čtverečních skladovacích ploch u Přehýšova na D5. Dokončeny by měly být do konce příštího roku. Většinu svých investic nicméně UDI Group směřuje kromě logistiky do kancelářských, komerčních a bytových projektů nejen v ČR, ale také v dalších zemích střední a východní Evropy.

WeDo CZ je český logistický operátor, který v současnosti spolupracuje s 300 kurýry, více než 1000 výdejními místy Uloženka a  provozuje 100 výdejních boxů v Česku i na Slovensku. Vlastníky společnosti jsou investiční skupiny PPF, EP Investments a Rockaway Capital.

Reklama
Reklama