Welcome to the Jungle, společnost specializující se na employer branding a nábor pracovníků, oznámila akvizici britského startupu Otta. Ten se zaměřuje na nabídku technologických zaměstnání. Spojení obou společností posílí postavení Welcome to the Jungle na trhu a umožní zájemcům o práci vyhledat své ideální zaměstnání napříč Evropou a USA.

„Jsme moc rádi, že došlo ke spojení Welcome to the Jungle a společnosti Otta. Obě firmy mají společný vizionářský pohled na budoucnost práce, což české pobočce Welcome to the Jungle přinese obohacení o know-how náboru zaměstnanců v oblasti IT,“ říká k akvizici Honza Klusoň, CEO Welcome to the Jungle pro Česko a Slovensko.

„Díky spojení bychom chtěli posílit naši pozici předního poskytovatele pro řešení employer brandingu,“ doplňuje Klusoň.

Otta, platforma založená v roce 2019, propojuje uživatele s relevantními pracovními nabídkami na základě osobních preferencí, dovedností a hodnot. Vedle informací o diverzitě, platech a nestranných recenzí poskytuje uchazečům veškeré informace k nalezení naplňující pracovní role.

Díky podobným hodnotám se společností Welcome to the Jungle je plánován postupný rebranding právě pod tuto značku působící v Česku. Platforma bude však i nadále fungovat samostatně a spolupracovat s předními světovými značkami a téměř dvěma miliony uchazeči o zaměstnání v USA, Spojeném království a Evropské unii.

Společnost Welcome to the Jungle byla založena v roce 2015 a v současné době pomáhá více než 5500 firmám ve Francii a v České republice s náborem nových pracovníků. Na českém trhu je Welcome to the Jungle od roku 2019, kdy se spojila s lokálním startupem Proudly. Ten založil o čtyři roky dříve Jan Klusoň, který ve vedení české i slovenské pobočky pod záštitou Welcome to the Jungle stojí dodnes.

V minulém roce dostala firma investici ve výši padesáti milionů eur od dlouhodobých a nových investorů, což jí pomohlo stát se jedním z lídrů employer brandingu v Evropě.