Streamovací nabídka v Česku je od Valentýna znovu bohatší. SkyShowtime nabízí zhruba sedm set titulů a my dáváme tipy na ty, které byste neměli minout.

Netflix, HBO Max, Disney+, Amazon Prime Video –⁠ a nově i SkyShowtime. Streamovací ofenziva v Česku nebere konce a to nemluvíme o několika tuzemských službách jako Voyo nebo prima+.

Kdekdo si může říct, že už další streamovací službu nechce. Že má zábavy dost, případně se mu nechce platit za další. SkyShowtime navíc nepředvedlo úplně přesvědčivý launch, chybí mu některé filmy v sériích i staré sezony některých seriálů. Jiné avizované tituly zatím nejsou k dispozici vůbec, jako třeba Bez vědomí a další díla původně z HBO Max.

Katalog se zhruba sedmi sty tituly navíc není tak bohatý jako u konkurence. Přesto má argumenty, jak nalákat nové předplatitele. Jednak výhodnou zaváděcí cenu 89 korun měsíčně, kterou získají – údajně doživotně – všichni, kdo si službu objednají do 11. dubna.

A především řadu děl, která by vám neměla ujít a jinde si je nepustíte. Mnohé z nich už seriáloví fajnšmekři nějakou dobu vzývají a teď se konečně snadno dostávají i k českému publiku.

1883

Taylor Sheridan je renomovaný scenárista a režisér, který má za sebou skvělé filmy jako Sicario nebo Wind River. V posledních letech ale září na seriálovém, a především westernovém poli. Začalo to s Yellowstonem, který se dočkal už páté série a také dvou spin-offů.

Vypichujeme právě první z nich s názvem 1883, možná vůbec nejzdařilejší dílo z Sheridanovy seriálové produkce, survival western s úchvatnou audiovizuální stránkou. Chybu rozhodně neuděláte ale ani s Yellowstonem s Kevinem Costnerem či dalším spin-offem 1923 s Harrisonem Fordem.

Mayor of Kingstown

Další počin, za nímž stojí Taylor Sheridan, tentokrát ve spolupráci s Hughem Dillonem, a který láká i na Jeremyho Rennera v hlavní roli. Tentokrát se odehrává v přítomnosti ve fiktivním městě Kingstown, kde jsou nejvýnosnějším byznysem věznice. Dravý, drsný, nekompromisní seriál v nejlepší sheridanovské tradici.

Tulsa King

A do třetice Taylor Sheridan. Tulsa King stvořil s Terencem Winterem a do hlavní role obsadil Sylvestera Stalloneho, který tak velkou seriálovou příležitost dostal na sklonku kariéry. V Tulsa King hraje mafiánského kápa, který se zrovna dostal z vězení a začíná budovat v oklahomské Tulse novou zločineckou organizaci.

Top Gun: Maverick

Je třeba říkat víc? Pokračování Top Gunu loni triumfálně dobylo kina, vydělalo 1,5 miliardy dolarů (přes 33 miliard korun) a stalo se druhým nejvýdělečnějším filmem roku. A zároveň ukázalo, že Tom Cruise, který letos oslaví 61. narozeniny, pořád má na ty největší role. Top Gun: Maverick se sice dalo zakoupit třeba v iTunes, na streamovací platformě se ale v Česku díky SkyShowtime objevuje poprvé.

Seveřan

Méně nápadný než Top Gun, ale také jeden z nejpozoruhodnějších filmů loňského roku. Osobitý pohled režiséra Roberta Eggerse na vikinskou mytologii se chlubí skvělým soundtrackem i obrazovou stránkou a je plný hvězd: Alexandr Skarsgård, Nicole Kidman, Ethan Hawke nebo Anya Taylor-Joy.

Gangy Londýna

Gareth Evans, režisér nekompromisních akčních filmů Zátah: Vykoupení a Zátah 2, uvedl předloni fantastický seriál Gangy Londýna. V době, kdy má už k dispozici druhou řadu, se jeho první série konečně dostává oficiálně k českým divákům. Neobyčejně násilná a mimořádně atmosférická podívaná z Londýna, kterým zmítá boj mezinárodních gangů, patří ve svém žánru ke špičce.

Minority Report (a další Spielbergova tvorba)

Některé filmy proslulého Stevena Spielberga se na streamovacích službách objevily, jiné však nikoli. Někdejší režisérovo studio Dreamworks spolkl Paramount a jeho tvorbu nabízí SkyShowtime, tím pádem i řadu Spielbergových hitů. Vybíráme za ně chytrou a svižnou sci-fi Minority Report, která ani za dvacet let takřka nezestárla. Sáhnout ale můžete i po Schindlerově seznamu či A. I. Umělé inteligenci.

Star Trek: Podivné nové světy

Značka Star Trek se na seriálovém poli v posledních letech rozjela a její tvorba se rozprostřela mezi streamovací stanice. Podivné nové světy měly premiéru loni a fanoušci je oceňují jako jedno z nejpovedenějších novějších děl z vesmíru Star Treku, které ctí kořeny série a vrací na scénu některá známá jména. Letos se očekává druhá série.

Nabídka

Kmotr patří mezi nejlepší filmy všech dob a Nabídka, která pojednává o jeho natáčení, se zase zařadila k nejpovedenějším seriálům posledních let. Chlubí se solidním obsazením s Milesem Tellerem, Juno Temple či Colinem Hanksem a nabízí příjemný výlet do Hollywoodu a jeho zákulisí.

Battlestar Galactica

SkyShowtime vytahuje v nabídce i některé hity počátku tisíciletí, jako třeba seriál Hrdinové nebo jedno z nejoblíbenějších sci-fi Battlestar Galactica, které se ve svém žánru i po letech řadí mezi nejlepší. Na svou dobu zaujala především efektními vesmírnými bitvami, které byly v podobném měřítku v televizní produkci něčím zřídka vídaným. Kvalitu si udržela celé čtyři série.