skip to main content

Westerny na dnešní večer: Nespoutaní, stateční a kurážní

2 minuty čtení

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřeklikáváte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Další trojici filmů, tentokrát ze soudku starého dobrého žánru western, si pro vás připravila redaktorka Michaela Židlický.

Reklama

Nespoutaný Django
(Netflix, 165 minut, 2012)

Jižanské drama z období před občanskou válkou od Quentina Tarantina, ve kterém má otrok Django šanci získat svobodu, pokud se mu podaří dopadnout vraždící bratry a předat je nájemnému lovci lidí.

Je zábava sledovat tradiční pistolnický western s jednou obří přestřelkou, nekončícím zástupem skvělých momentů s nádhernými sceneriemi nebo přepáleným krvavým násilím a k tomu grandiózní hudební doprovod, poskládaný z hudby Ennia Morriconeho, Jerryho Goldsmithe a dalších legend.

Reklama

Sedm statečných
(HBO GO, 127 minut, 2016)

Banda lotrů bezohledného průmyslníka Boqua neustále ohrožuje městečko Rose Creek. Zoufalí obyvatelé pod vedením Emmy Cullenové se rozhodnou požádat o pomoc sedm mužů, pro které neplatí žádné zákony. Tento příběh je tak univerzální, že má co nabídnout v jakékoli době a podobě.

K tomu epický úvodní příjezd Denzela Washingtona na scénu, rozmanitost hrdinů, atmosféra prostředí a herecká skvadra jako pocta legendám. Moderní remake Sedmi statečných je jednoduchá, nenásilná jednohubka – ale parádně zábavná. 

Opravdová kuráž
(Netflix, 111  minut, 2010)

Jak velkou kuráž musí mít čtrnáctiletá holka, aby pomstila tátovu smrt? Temný western bratrů Coenových je smysluplný remake, který vzdává poctu sedmdesátkovému originálu a zároveň neopakuje jeho chyby. Žádný zdlouhavý úvod, tady vládne zaprášená drsná atmosféra a sprostá slova.

Opravdová kuráž disponuje skvěle zvládnutým řemeslem žánru natočeného s citem pro nuance a bravurou, kterou je slast sledovat – jakkoli radikální konzervatismus klasických westernů, symbolizovaný nakládáním s menšinami nebo neúctou k životu, je zde vyhrocen na hranu parodie.

Reklama
Reklama