Podnikatel Elon Musk a zpěvačka Grimes světu představili svého prvního společného potomka. Fotografii novorozeného syna sdíleli na Twitteru a Musk potvrdil, že jak matka, tak miminko jsou zdravé a v pořádku.

Nicméně nad jménem, které pro svého syna zvolili, pozvedlo mnoho lidí obočí.

Již od chvíle, kdy bylo těhotenství oznámeno, cirkulují na internetu memy, které spekulují o tom, jaké jméno nekonvenční pár pro svého potomka vybere.

A Musk rozhodně nezklamal, když na Twitteru oznámil, že se jeho syn jmenuje X Æ A-12.

Není zcela jisté, jestli si Musk nedělal legraci – jeho twitterová stránka je plná absurdního, surreálného humoru, který je prokládán novinkami ze společností Tesla a SpaceX.

Musk je dnes možná považován za kontroverzní postavu, ale ať už si o tomto muži myslíte cokoliv, je zjevné, že má nadání pro marketing a schopnost přitáhnout pozornost i v průběhu nemilosrdně prapodivného roku 2020. Celý internet v tuto chvíli spekuluje o potenciálním významu jména a vypráví u toho vtipy.

Jeden důvtipný uživatel Twitteru má za to, že jméno je kódem pro „X Ash Archangel“, protože písmeno „Æ“ se v angličtině jmenuje „ash“ a „Archangel“ byl interním kódovým označením pro letadlo A-12 používané CIA.

Musk tweet dokonce olajkoval, což se asi v tuto chvíli nejvíce blíží výslovnému potvrzení. Spekulace však šly ještě dále s tím, jak uživatelé Twitteru pročesávali hudební knihovnu zpěvačky Grimes a hledali indicie a vzpomněli si také na doménové jméno, které si Musk v nedávné době registroval: X.com.

Takže jak to je? Archangel? X?

Jako nejpravděpodobnější vysvětlení vypadá jméno „Ash“. Musk má koneckonců pět dalších synů ze svého prvního manželství se spisovatelkou Justine Musk, jmenují se Griffin, Xavier, Damian, Saxon a Kai. Tato jména nejsou nijak zvlášť výstřední (alespoň na poměry celebrit) a zdá se, že Ash by mezi ně zapadl.

Zdá se, že Musk svému synovi lišácky dal naprosto normální jméno a zároveň si zachoval reputaci nepředvídatelného excentrika, když se mu podařilo udržet své jméno i svůj „brand“ v novinových titulcích zase o týden déle.

To zní přesně jako Musk.