skip to main content
Breaking News

Yemi do vesmíru. Umělec se dostal mezi dvacítku kandidátů na vesmírný let miliardáře Maezawy

Japonský miliardář Yusaku Maezawa se řadí do skupiny nejbohatších lidí světa, kteří se v blízké budoucnosti chystají do vesmíru. Ve spolupráci s firmou Space X dalšího miliardáře Elona Muska chystá projekt dearMoon, v rámci kterého umožní osmičce umělců z celého světa podívat se mimo domovskou planetu. Do nově zveřejněného předvýběru se dostal i česko-nigerijský umělec Yemi A.D.

Reklama

Maezawa je velký fanoušek umění a doufá, že vybrané umělce návštěva vesmíru inspiruje k nalezení nového rozměru jejich tvorby. Kromě něj a osmičky vybraných umělců se šestidenní mise plánované na rok 2023 zúčastní i nezbytný technický personál, celkem půjde asi o dvanáct lidí.

Reklama

Do výzvy zakladatele e-shopu Zozotown se zapojilo více než milion umělců z celého světa. Rozhodnutí přibrat na palubu i vybrané umělce oznámil letos v březnu a od té doby sbíral přihlášky. Nyní projekt zveřejnil kompilaci vzkazů asi dvacítky kreativců, mezi nimi i Yemiho.

„Už jako malý kluk jsem si přál letět do vesmíru. Brzy jsem si ale uvědomil, že bych pro to musel obětovat úplně všechno – dokázat se po všech stránkách fyzicky překonat. Když jsem se dozvěděl o úžasném projektu Yusakua Maezawy, uvědomil jsem si, jak je úžasné žít ve věku, kdy je za jeden život možné ujít cestu z libereckého sídliště přes Ameriku až do vesmíru,“ popisuje Yemi v tiskové zprávě.

Reklama
Reklama